videoigre
Videoigre (kao alat) u nastavi

Ono što nam je digitalna tehnologija donijela, a osmišljeno je radi zabave, svakako su videoigre. Otkako je prva igrica Tennis for two predstavljena javnosti, prošle su čak 64 godine! Svijet videoigara iznimno je napredovao na različitim razinama, a virtualna stvarnost nešto je o čemu su naši djedovi i bake mogli samo sanjati.

“Zaštita djece i mladih od štetnih utjecaja videoigara”

Prateći aktualno stanje u području mentalnog zdravlja djece i mladih, uključujući i mogući razvoj različitih ovisničkih ponašanja – pa tako i onih povezanih s pretjeranim korištenjem digitalne tehnologije i interneta, a posebno videoigara – pravobraniteljica za djecu Helenca Pirnat Dragičević pozvala je na sastanak stručnjake koji se bave ovim pitanjima, kako bi se zajednički razmotrilo stanje i mogućnosti učinkovitije zaštite djece.

Loše strane interneta ili odraz naše slabosti i neznanja

Znaju li danas djeca prepoznati opasnosti koje im prijete online? Učestalo je pitanje kojim se bave brojna istraživanja. No, koliko dobro odrasli, prvenstveno roditelji, poznaju svijet tehnologije u kojem djeca odrastaju i koliko im dobro znaju i mogu osigurati primjerenu zaštitu, zasigurno skriva dio odgovora.