vršnjačko nasilje
Obilježavanje Dana ružičastih majica u 2021. godini

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, već se godinama obilježava u Trgovačkoj i komercijalnoj školi “Davor Milas” u Osijeku s obzirom na važnost teme. Ove se godine održao u srijedu, 24. veljače 2021. godine, a cilj je prevencija vršnjačkog nasilja.

Dan ružičastih majica u Osnovnoj škola Antun i Stjepan Radić u Gunji

Učenici 3. a i 4. a razreda obilježili su Dan ružičastih majica u suradnji s knjižnicom. Svi učenici došli su u školu obučeni u roza majice. Na početku sata zajedno su odigrali puzzle čije je rješenje bio plakat  s riječima: Stop nasilju u školama/Dan ružičastih majica. Učenici su na nakon toga pogledali UNICEF-ovu himnu protiv nasilja pod nazivom “Ne rugaj se!”

Zajedno do boljeg i sigurnijeg interneta

Sudjelovanjem u webinaru pod nazivom “Dan sigurnijeg interneta” u organizaciji Industrijske strojarske škole iz Zagreba i Gimnazije “Vukovar”, učenici diljem Hrvatske učili su o korištenju interneta na primjeren, odgovoran, siguran i kreativan način.

Nasilje nije cool – Dan ružičastih majica

Nasilje među djecom – vršnjačko nasilje

Bez obzira jeste li roditelj ili ne, zasigurno ste upoznati s pojmom nasilja među djecom kao i s brutalnim primjerima iz stvarnoga života koji, nažalost, u posljednje vrijeme sve češće pune novinske stupce i televizijske minute. Škola je bez sumnje mjesto gdje se događa najviše nasilja među djecom. Nasilje među djecom događa se i na putu do škole i iz škole.