zdrava prehrana
Cjelogodišnji eTwinning projekt “Tradicionalna kuharica”

Učenici drugog razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli sudjelovali su u cjelogodišnjem eTwinning projektu pod nazivom “Tradicionalna kuharica”. Cijelu su godinu istraživali stara žrnovska jela koja su objedili u digitalnu kuharicu.

Svjetski dan zdravlja

Učiteljice Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova obilježili su Svjetski dan zdravlja nizom aktivnosti želeći usaditi učenicima zdrave prehrambene navike i podići svijest o pravilnom odabiru namirnica. U tome im je pomogla nutricionistica Vesna Bosanac koja je adionicom Zdrave hrane potakla učenike na razmišljanje o zdravlju.

eTwinning projekt “Tradicionalna kuharica”

Učenici drugog razreda OŠ Ante Curać – Pinjac iz Žrnova sudjeluju u eTwinning projektu “Tradicionalna kuharica” u kojem istražuju stara tradicionalna jela iz Žrnova. Tijekom prosinca istraživali su jela koja su nezaobilazni dio božićne trpeze i koja se pripravljaju na Badnji dan. Tijekom istraživanja došli su do zanimljivih podataka.

Terenska nastava u Eko škoju

Posjetom OPG-u Eko škoj u Žrnovu na otoku Korčuli, učenici prvog razreda naučili su kako se proizvodi ekološki zdrava hrana i kako se usvajaju zdrave prehrambene navike.

Cjelogodišnji eTwinning projekt “Tradicionalna kuharica”

Zdrava i nezdrava prehrana

Koju hranu, koliko i kada uzimati za zdrav život? Koja je hrana nezdrava? Na ta pitanja danas je teško odgovoriti, jer nas svakodnevno u novinama i televizijskim emisijama nutricionisti (stručnjaci za prehranu, naziv dolazi od lat. nutrire – hraniti), liječnici, prozvođači hrane i trgovci obasipaju različitim savjetima što i kako jesti, a ti savjeti ovise o doktrinama, istraživanjima, iskustvu i o komercijalnim interesima pojedinih trgovaca i proizvođača namirnica.

Dišite duboko i razmišljajte jasno

Kao ponosna nositeljica oznake eTwinning škole, Srednja strukovna škole ban Josip Jelačić iz Sinja nastavlja kontinuirano promicati eTwinning, nacionalnu i međunarodnu suradnju u nastavnoj praksi koju ugrađuje u pravila, praksu i stručno usavršavanje u školi, uz podršku uprave škole.

Istraživačkom nastavom do zdravih prehrambenih navika

Učenici 3. razreda Osnovne škole Jurja Šižgorića su ove školske godine istraživali nutritivni sastav namirnica tijekom projekta Zdravlje koji se provodio u korelaciji s nastavnim predmetima prirodom i društvom, matematikom, hrvatskim jezikom te tjelesnom i zdravstvenom kulturom.

Istraživačkom nastavom do zdravih prehrambenih navika

”My Granny’s Dishes” u Srednjoj strukovnoj školi Velika Gorica

Srednja strukovna škola Velika Gorica vratila se sa svoje prve mobilnosti iz Turske, a u sklopu projekta ''My Granny's Dishes''. Projekt traje dvije godine, dakle od 1. rujna 2019. do 31. kolovoza 2021. godine. Projekt je odobrila Agencija za mobilnost i programe EU, a surađujemo sa školama partnerima iz sljedećih zemalja: Italija, Turska, Belgija, Srbija i Litva.