prodaja@stozacibrid.com hr@hardtechnique.com vjeko.kovacicek@coolintunit.com info@tehnikhard.net mail@coolintunit.com webmaster@stozacibrid.com admin@hardtechnique.com tehnikhard.net web.stozacibrid.com www.coolintunit.com

Posjet Rumunja školi u Drnju

Osnovna škola Fran Koncelak Drnje bila je domaćin učenicima i učiteljima iz Rumunjske.

Mobilnost je održana u sklopu Erasmus akreditacije. Novog znanja i zanimljivih sadržaja nije nedostajalo niti ovaj put.

Tjedan je započeo obilaskom škole i opuštenim druženjem u školskoj knjižnici, gdje su učiteljice Ana Tustonjić Dombaj i Andrea Pandurić održale prigodnu radionicu pod nazivom “ice breaking activities“. Isprva sramežljivi, učenici su se vrlo brzo opustili i oslobodili straha te se kroz smijeh i zabavu međusobno bolje upoznali, što je u konačnici i bio cilj radionice.Đurđevački peski

Koristeći različite modele dramskog rada, učiteljica Vedrana Pinatrić Vetma je učenicima pokušala približiti dramski izraz. Krenuli su s vježbama opuštanja, različitim metodama vježbanja glasa i koncentracije te pokreta tijela u prostoru. U drugom dijelu radionice učenici su vježbali sinkronizaciju na pozornici, izvodili su različite improvizacije te su sudjelovali procesnoj drami. Prvi dan svojih aktivnosti u školi završili su zanimljivim matematičkim izazovima, koje su za njih pripremile učiteljice Ksenija Varga i Ksenija Varović.

Dan proveden u informatičkoj učionici učenicima je također donio mnoštvo novih znanja i vještina. Sudjelovali su na laserskoj radionici koju je vodio učitelj Vedran Janković. O radu 3D printera te prednosti korištenja 3D dizajna i printa u samoj nastavi saznali su od učiteljice Adele Stilin. Naučili su koristiti besplatnu online digitalnu aplikaciju Tinkercad u kojoj su dizajnirali privjeske s vlastitim imenima. Naposlijetku ih je učiteljica Nikolina Ritoša upoznala s različitim digitalnim alatima.Ice breaking activities

Dio aktivnosti održan je u PŠ Josipa Generalića Hlebine. Ondje su učenici na radionici animacije isprobali tri različite vrste animacije. U stop animaciji su izrađivali likove od papira. Koristili su i klasičnu animaciju crtanja faze po fazu, koju su zatim dalje obrađivali uz pomoć računala. Treća skupina učenika je koristila digitalnu animaciju, koja se u potpunosti izrađuje uz pomoć računala i programa. „Zadatak učenika je bio da nacrtaju sebe, a potom su naučili faze pokreta hoda koje su izradili tehnikom animacije“ kazala je učiteljica Tijana Mamić. Radionicu o radu u timu vodio je učitelj Luka Torma.

Nakon Hlebina, učenici su u pratnji učiteljice Andree Pandurić i školske knjižničarke Stjepane Kadić posjetili Đurđevac. Za njih je na Đurđevačkim peskima učiteljica Sonja Kalanj održala radionicu “Desert hunt”. Kroz zabavu, orijentacijsko trčanje te rješavanje zagonetki vezanih uz pojmove iz geografije upoznali su ovaj iznimno važan geografsko botanički rezervat. Nakon radionice su otišli u Posjetiteljski centar Đurđevački pijesci, koji ih je svojom ponudom ugodno iznenadio – od šetnje svemirom do upoznavanja sa svim vrstama pijeska na svijetu. Izlet su završili družeći se s devama, konjima, ljamama, magarcima, kozama i ovcama u njihovom ZOO-u.

Osim u Đurđevcu, učenici su bili i u Zagrebu. U pratnji učiteljica Ane Tustonjić Dombaj i Ksenije Marić obišli su stalni postav u Tehničkom muzeju Nikola Tesla i Muzej iluzija te sudjelovali u ClueGo Escape room-u na otvorenom. Zadnji dan su proveli razgledavajući Sunčano selo u Jagnjedovcu i planinareći do Stankovog vrha. U ugodnoj i veseloj atmosferi svim sudionicima su podijeljeni certifikati. Erasmus+ tim s veseljem iščekuje nova druženja, putovanja i poznanstva naših učenika, buduća iskustva i anegdote!