Sve novosti
Pričanje i stvaranje priča

Pričanje se odnosi na usmeno i živo izlaganje određenog sadržaja. Pripovijedanje obuhvaća pričanje i prepričavanje. Pripovijedanje zahtijeva strukturiranje priče, obuhvaća uvod, glavni i završni dio.

Natječaj za dodjelu Nagrade Iso Velikanović za 2021. godinu

Otvorene su prijave na natječaj za dodjelu ‘Nagrade Iso Velikanović’ za 2021. godinu, kojom će biti nagrađeno najbolje ostvarenje u području književnog prevodilaštva u protekloj godini i dodijeljeno priznanje za životno djelo istaknutom hrvatskom prevoditelju.

Obljetnica Vrbničkoga statuta

Povijest Vrbnika usko je povezana s krčkim knezovima Frankopanima, imućnim i utjecajnim velikašima koji su obilježili srednjovjekovnu povijest otoka Krka od 1118. do 1480. godine, da bi potom sudjelovali u prijelomnim povijesnim trenucima na kopnu.

Upozorenje: e-Dnevnik phishing URL

U tijeku je phishing kampanja koja cilja korisnike e-Dnevnika. Poruka je poslana s e-adrese: e.dnevnik.potvrde@gmail.com, a sadrži phishing URL koji vodi na formu za krađu korisničkih podataka.

Erasmus+ projekt “Robots for STEM”

Osnovna škola Augusta Šenoe iz Zagreba projektni je partner u provedbi Erasmus+ projekta “Robots for STEM: building, teaching and learning”. Sredinom studenog održana je prva mobilnost u Joniškisu u Litvi, a u tijeku su pripreme za mobilnost koja će se održati u Zagrebu.

eTwinning projekt “Tradicionalna kuharica”

Učenici drugog razreda OŠ Ante Curać – Pinjac iz Žrnova sudjeluju u eTwinning projektu “Tradicionalna kuharica” u kojem istražuju stara tradicionalna jela iz Žrnova. Tijekom prosinca istraživali su jela koja su nezaobilazni dio božićne trpeze i koja se pripravljaju na Badnji dan. Tijekom istraživanja došli su do zanimljivih podataka.