Sve novosti
Dan jabuka

Osnovna škola Grabrik najmlađa je osnovna škola u Karlovcu, a ove godine obilježila je 30. godina djelovanja. U školi se provodi niz projekata i ponosni su na to što učenici uživaju osmišljavajući ih i tako radeći spoznaju nove sadržaje.

Erasmus+ tečaj u Dublinu

U okviru Erasmus+ KA 121 projekta koji se provodi u Osnovnoj školi Sveti Petar Orehovec učiteljica Emina Baričević iz PRO Gregurovec boravila je početkom listopada tjedan dana u Dublinu u Irskoj.

Hotel za kukce

Na sam spomen riječi kukac ili buba, mnogi će se naježiti i nadati se da neće tako skoro vidjeti niti jednog od njih. No, ako saznate nešto više o ovoj najbrojnijoj i najrazličitijoj skupini životinja, zasigurno ćete ostati fascinirani njihovom poviješću i njihovom važnom ulogom u ekosustavu.

Od eTwinninga do Erasmusa

Obrtnička škola iz Splita je proslavila dane Erasmusa u četvrtak, 14. listopada 2021. godine, od 17 do 20 sati i tom prilikom je predstavila svoje eTwinning i Erasmus projekte. Svi zainteresirani su također imali priliku pogledati izložbu i sudjelovati u eTwinning radionici. Događaj je bio organiziran uživo i online.

U spomen na Vesnu Parun

Vesna Parun rođena je na Zlarinu 10. travnja 1922. godine, studirala je na Filozofskome fakultetu u Zagrebu, a od 1947. godine djelovala je kao slobodna književnica.

5. izdanje Svjetskog dana audiovizualne baštine

Zbog važnosti očuvanja audiovizualne baštine za sljedeće naraštaje, Kino mreža će u partnerstvu s Hrvatskim državnim arhivom/Hrvatskom kinotekom od 27. do 31. listopada po peti put održati program povodom Svjetskog dana audiovizualne baštine koji se diljem svijeta tradicionalno obilježava od 2005. godine, kada ga je utemeljio UNESCO.

Školski muzej dolazi k vama!

Hrvatski školski muzej u okviru svoje pedagoške djelatnosti nudi muzejsko-pedagoške radionice koje upoznaju polaznike s izgledom i životom nekadašnjih pučkih škola.