Sve novosti
Cjelogodišnji eTwinnig projekt Detektivi kulturne baštine

Učenici 2. razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli sudjelovali su u cjelogodišnjem međunarodnom eTwinnig projektu pod nazivom Detektivi kulturne baštine. Cijelu su školsku godinu proveli istražujući svoje bogato kulturno nasljeđe te su ga predstavili ostalim sudionicima u projektu. Osim što su istraživali svoju kulturnu baštinu, naučili su puno toga o kulturnoj baštini ostalih sudionika u projektu.

Sudjelovanje u projektu Biosigurnost i biozaštita – školska godina 2022./2023.

Izbijanjem pandemije virusa SARS-CoV-2 uočena je važnost dodatne edukacije učenika, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika o navedenom problemu. Važnost promicanja vrijednosti očuvanja ljudskoga zdravlja i prevencije zaraznih bolesti bio je glavni poticaj za pokretanje ovoga projekta kako bi se u osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj uvelo poučavanje o sadržajima vezanima uz biosigurnost i biozaštitu.

Cjelogodišnji eTwinnig projekt Matematika ujedinjuje

Učenici drugoga razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli sudjelovali su u cjelogodišnjem međunarodnom eTwinning projektu Mathematics unites. Tijekom različitih aktivnosti doživjeli su matematiku kao zanimljiv nastavni predmet. Učili su putem igara i web alata što im je omogućilo da zavole ovaj, za neke učenike, težak nastavni predmet

Cjelogodišnji eTwinnig projekt “Čakavica u srcu”

Drugaši iz Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli cijelu su proteklu školsku godinu njegovali zavičajni govor sudjelujući u eTwinnig projektu Čakavica u srcu. Osim brojnih aktivnosti sudjelovali su i u videokonferencijama na kojima su pokazali svoje znanje o čakavici.

Erasmus +  program „Job shadowing“ u Danskoj  u Borupgaard Gymnasium

Erasmus + program „Job shadowing“ u Danskoj u Borupgaard Gymnasium

Nastavnica njemačkoga jezika Gordana Dragušica iz I. gimnazije Osijek provela je  tjedan dana  na Erasmus+ Job shadowing programu  u Danskoj, u Borupgaard Gymnasium u Ballerupu, gradiću 20tak kilometara udaljenom od glavnog grada Kopenhagena. Borupgaard Gymnasium je  partner škola I. gimnazije Osijek u Erasmus + projektima.

Erasmus tečaj na Malti

Tečaju naziva All Aboard The Primary Classroom; Methodology for Primary Teachers na Malti prisustvovala je nastavnica Informatike, Anka Zelalija iz OŠ Slatine u tjednu od 9. do 13. svibnja 2022. godine.

Psi vodiči slijepih i slabovidnih osoba

Postoje mnoge poslovice o ljudima i psima no zasigurno je najpoznatija ona koja kaže da je pas čovjekov najbolji prijatelj. Da je tome tako dokazuje i činjenica da su psi oduvijek bili uz čovjeka. Još od početka 19. stoljeća kada su se počeli uzgajati kao kućni ljubimci i životinje za pratnju čovjeka, gotovo svaki ponosni vlasnik psa bez razmišljanja će reći da mu je njegov četveronožni ljubimac najbolji prijatelj.