dan škole
Obilježavanje dana škole u vrijeme Corone

Svaka škola obilježava svoj dan. Okolnosti u kojima ga škole ove godine slave, potpuno su nove i drugačije. I Osnovna škola Bijaći iz Kaštel Novoga je uskladila aktivnosti proslave Dana škole s epidemiološkim zahtjevima.

Digitalni rječnik kao rođendanski poklon

Učenici 6. a iz Osnovne škole Josipa Antuna Ćolnića iz Đakova su na satu engleskog i njemačkog jezika u alatu Book Creator izradili digitalni njemačko-engleski rječnik s najbitnijim pojmovima vezanim uz školu. Poklon je ovo školi, djelatnicima i učenicima povodom 40. rođendana škole. Naime, 11. je ožujka rođen biskup Ćolnić po kojem škola nosi ime i učenici na ovaj način odlučili proslaviti rođendan i obilježiti Dan škole.

Dani Erasmusa i Dan škole u Srednjoj školi Ban Josip Jelačić

Nadahnuti Preporukom Vijeća Europske unije o sveobuhvatnom pristupu poučavanju i učenju jezika (8638/19) i poticanjem višejezičnog i međukulturnog obrazovanja u nastavi stranih jezika u RH (u skladu s ciljevima Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije koju je usvojio Hrvatski sabor 2014. godine), Srednja škola Ban Josip Jelačić prošle je školske godine 2019./2020. u školski kurikulum uvrstila projekt @visejezicnostussbjj s naglaskom na to kako je kompetencija višejezičnosti u središtu vizije europskog prostora obrazovanja.

Virtualno obilježavanje dana škole – Osnovna škola Ljudevit Gaj Krapina

Na godišnjicu smrti Ljudevita Gaja, 20. travnja Osnovna škola „Ljudevit Gaj“ Krapina obilježava Dan škole. S obzirom na situaciju vezanu uz pandemiju koronavirusa u svijetu, planove za Dan škole je trebalo organizirati online i prilagoditi uzrastu, što je iznjedrila suradnja ravnateljice Vlatke Družinec, pedagoga Marka Koprivnjaka, defektologinje Aleksandre Podsečki i knjižničarke Suzane Pracaić, a realizaciju su ostvarili razrednici sa svojim učenicima pomoću mnogobrojnih online alata koji su na raspolaganju.

Dani Erasmusa i Dan škole u Srednjoj školi Ban Josip Jelačić

Petnaesta obljetnica osnutka zaprešićke srednje škole

U pozitivnom ozračju i slavljeničkoj atmosferi u utorak, 16. listopada 2018. godine, proslavljena je 15. obljetnica osnutka Srednje škole Ban Josip Jelačić u Zaprešiću. Tim je nastavnika u suradnji s učenicima organizirao svečanost na kojoj je obilježen Dan škole, ali i Dan Erasmusa+. Svečanosti su prisustvovali neki bivši i sadašnji učenici i profesori, ali i mnogi drugi uzvanici iz lokalne zajednice kojima su učenici predstavili projekte i programe koji se provode u Školi.

Učenici Ekonomsko-birotehničke škole izradili e-knjigu Gradu na dar

Učenici Ekonomsko-birotehničke škole (EBŠ) već nekoliko godina u svibnju obilježavaju Dan grada Slavonskoga Broda. Tom prigodom javnosti predstavljaju rezultate svoga rada na dvojezičnom multimedijskom projektu Kud plovi ovaj Brod/ So the Vessel Flows (nositelji: generacije učenika 2007. – 2015. i Ivana Opačak, prof. hrvatskoga i engleskog jezika). Projekt, osim  suvremene nastave engleskoga i hrvatskog jezika, promiče ljubav prema zavičaju, slavi ljepote i bogatstva rodnoga grada, promiče zdravo življenje te potrebu za umjetničkim izričajem i njegovanjem vlastitih talenata.