Dani medijske pismenosti
Medijska pismenost i dezinformacije

U Srednja strukovna škola ban Josip Jelačić Sinj u razdoblju od 2. do 10. svibnja 2022. godine, organizirani i obilježeni su 5. Dani medijske pismenosti pod nazivom “Medijska pismenost i dezinformacije”.

Dani medijske pismenosti

Učenici 4. razreda Osnovne škole Vladimir Nazor, Škabrnje obilježili su Dane medijske pismenosti. Provedena je radionica na kojoj su učenici u suradnji sa školskom pedagoginjom u igri i edukativnom kvizu otkrivali značaj medija (kako pozitivan, tako i njihov negativan utjecaj na djecu).

Završeni peti Dani medijske pismenosti

Završili su peti Dani medijske pismenosti održani pod motom “Misli svojom glavom u medijskom labirintu”. Održani su od 2. do 8. svibnja u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji s brojnim partnerima i uz podršku Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Projekcija i analiza filma “Influencerica”

Agencija za elektroničke medije, Unicef, Hrvatski filmski savez i Zagreb film festival pozivaju srednjoškolske nastavnike da prijave svoje razrede i s učenicima dođu na projekciju filma ‘Influencerica’, koja će se održati u petak, 6. svibnja 2022. godine, u kinu Tuškanac, u sklopu 5. Dana medijske pismenosti.