darivanje
14. lipnja – Svjetski dan dobrovoljnog darivanja krvi

Svake sekunde netko u svijetu treba krv kako bi preživio, stoga se svake godine 14. lipnja obilježava dan u čast dobrovoljnih darivatelja krvi. Ovaj dan nastoji podići svijest o potrebi za sigurnom krvlju, zahvaliti i odati počast darivateljima krvi te potaknuti aktualne i potencijalne davatelje na redovito. dobrovoljno i neplaćeno darivanje krvi.

Valentinovo u znaku darivanja

U Osnovnoj školi Antun i Stjepan Radić Gunja u tijeku su pripreme za ovogodišnje Valentinovo. Učenici sudjeluju u raznim aktivnostima koje su im pripremile učiteljica i knjižničarka škole.

Međunarodni dan darivanja knjiga: organizirano darivanje slikovnica

Gradska knjižnica Kaštela u Godini čitanja i povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga koji se obilježava 14. veljače, organizira akciju prikupljanja slikovnica i knjiga za djecu. Akcija se provodi u okviru nacionalne kampanje Čitaj mi pod sloganom “Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj”.

Priredba za dan sv. Nikole u OŠ Otok

Dana 6. prosinca 2019. godine kako i treba povodom blagdana svetog Nikole zaštitnika djece i pomoraca, u Osnovnoj školi Josipa Lovretića iz Otoka upriličena je priredba za učenike nižih razreda. Od mnogobrojnih recitacija i pjesme zaigralo je svako dječje srce, a pogotovo veliko iznenađenje je bio i sam dolazak sv. Nikole koji je svim učenicima podijelio i prigodne darove.

Priredba za dan sv. Nikole u OŠ Otok

14. veljače – Dan zaljubljenih – Valentinovo

Dan zaljubljenih ili Valentinovo kao praznik, u Hrvatskoj je prihvaćen početkom 90-tih godina prošlog stoljeća. Na taj dan zaljubljeni se parovi prema tradiciji međusobno darivaju ružama i čokoladnim bombonijerama u obliku srca. Sve oko nas je ukrašeno crvenom bojom, na televiziji se prikazuju ljubavni filmovi, a s radija slušamo romantične melodije.