debata
Međunarodna virtualna debata

U četvrtak, 15. travnja 2021. godine, učenici i njihovi mentori Srednje škole Ban Josip Jelačić iz Zaprešića, sudjelovali su u međunarodnoj virtualnoj debati na tezu “Patriotizam je Nacionalizam”.

Etwinning kontaktni seminar u Latviji

U razdoblju od 18. do 21. listopada 2018. godine Ivana Opačak, profesorica hrvatskoga i engleskog jezika u Ekonomsko-birotehničkoj školi u Slavonskom Brodu, boravila je u Rigi, Latvija. Ondje je, pod vodstvom Oscarsa Kaulensa, Liene Dreimane i Baibe Suseje (a u organizaciji latvijske nacionalne agencije za pružanje podrške eTwinning korisnicima), održan eTwinning kontaktni seminar Razvijanje kritičkoga mišljenja, argumentacija i debata u razredu i eTwinning projektima.

Etwinning kontaktni seminar u Latviji

Debata putem videokonferencije

U srijedu, 26. veljače održana je debata putem videokonferencije. U debati su sudjelovali učenici naše škole – OŠ Vladimir Nazor iz Čepina i učenici OŠ Šećerana iz Šećerane. Odradili smo dvije debate. Prva debata je imala temu iz biologije, Ovisnosti – legalizacija marihuane, a druga debata je bila na temu iz informatike Društvene mreže spajaju/razdvajaju ljude.