e-knjige
Posudite e-knjigu i zatražite PIN

Iako ne možete podići željenu knjigu u tiskanom obliku, članovima Knjižnica grada Zagreba dostupna je posudba e-knjige putem Zaki Book aplikacije. Detaljnije upute možete potražiti na mrežnim stranicama Knjižnica grada Zagreba. Trenutno je dostupno više od 600 naslova e-knjige za posudbu.

Posudite e-knjigu i zatražite PIN

Novi naslov među besplatnim elektroničkim knjigama

Projekt Besplatne elektroničke knjige (BEK) završava ovogodišnji izdavački program manifestom 'Pravo na lijenost' francuskog revolucionarnog socijalista Paula Lafarguea, koji poručuje da je lijenost, kao temelj dokolice u kombinaciji s kreativnošću važan izvor ljudskog napretka.

Erasmus +: Ebooks and widgets

Od rujna 2017. učenici i nastavnici iz pet europskih zemalja: Belgije (Institut Mariawende Blydhove), Italije (Instituto di Istruzione Superiore ‘De Amicis’), Škotske U.K. (Dollar Academy), Španjolske (IES Francisco Giner de los Rios) i V. gimnazije Zagreb rade na Erasmus + projektu  „The Production and Use of digiBooks for Learning in School and at Home“.

Preuzimanje e-knjiga poraslo za 21 posto

Društvo za promicanje književnosti na novim medijima objavilo je u okviru internetskog projekta Besplatne elektroničke knjige tijekom 2018. godine čak 19 novih naslova, tako da je trenutno na mrežnim stranicama projekta od objavljenih 219 dostupno 194 naslova.

E-knjige (drugi dio)

Kao što smo najavili slijedi upoznavanje s čitačima e-knjiga i programskim aplikacijama za čitanje. Nakon toga sudjelujte u sučeljavanju e-knjige i tiskane knjige.

E-knjige (prvi dio)

Povijest knjige stara je više od 7 000 godina. U tome vremenu knjiga je mijenjala svoj oblik, ovisno o materijalu od kojeg je izrađivana te o načinu pisanja i umnožavanja tog materijala. Prije 45 godina u Illinoisu „rođena“ je e-knjiga kada je Michael Hart prepisao Deklaracije nezavisnosti koja nije bila zaštićena autorskim pravima, želeći je poslati e-mailom. Sustav je odbacio tu operaciju kako ga tolika količina podataka ne bi srušila. No, Hart je smislio rješenje. Korisnicima je ponudio preuzimanje Deklaracije. Američka Deklaracija nezavisnosti tako je postala prva svjetska e-knjiga.