e-Škole
Za kraj školske godine – malo statistike

E-Škole digitalni sadržaji za učenje i poučavanje, nastali u sklopu CARNET-ovog programa “e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće“, bili su uz vas i ove školske godine. Pomagali su vam u pripremi inovativnih nastavnih aktivnosti, kako u učionicama, tako i u novim okolnostima nastave na daljinu.

Digitalna pristupačnost CARNET-ovih usluga u sklopu programa e-Škole

CARNET nastavlja niz višegodišnjih aktivnosti osiguravanja i unaprjeđenja digitalne pristupačnosti svojih usluga kroz nove suradnje. S partnerskom tvrtkom OmoLab komunikacije d.o.o., uz angažiranje osoba s invaliditetom koje su napredni korisnici digitalne tehnologije, provodit će testiranja digitalne pristupačnosti sadržaja i usluga koji se izrađuju u okviru druge faze programa e-Škole.

Putevima digitalnog traga – nove obrazovne avanture s e-Škole scenarijima poučavanja za međupredmetne teme

Nastavni proces, njegovo osmišljavanje i provođenje predstavljaju izniman izazov svakom nastavniku. Svakodnevno donosimo odluke o aktivnostima koje ćemo provoditi zajedno sa svojim učenicima. Jedino što nam je na samom početku poznato je razred u koji ulazimo i ishod kojeg trebamo ostvariti. Na koji ćemo to način izvesti, ostaje na nama i našoj domišljatosti.

Digitalna zrelost škola

Digitalna zrelost škola je koncept koji, zbog sve veće važnosti tehnologije, sve više dobiva na značaju u modernom obrazovnom sustavu. Primjena informacijsko-komunikacijskih tehnologija u školama više se ne oslanja samo na entuzijastične pojedince, već se planira i implementira na razini škole kao organizacije, u skladu s politikama na lokalnoj i državnoj razini.

Projekt e-Škole kao primjer dobre prakse bit će predstavljen na mrežnom događaju „Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj”

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u suradnji s Europskom komisijom organizira mrežni događaj pod nazivom „Kohezijska politika i ulaganja u digitalno obrazovanje: iskustvo e-Škola u Hrvatskoj“ koji će se održati u utorak, 23. veljače 2021. godine, s početkom u 9 sati i 15 minuta.