Erasmus+ projekti
Let’s stick together

U školskoj, pandemijskoj, godini 2020./2021., Privatna gimnazija i strukovna škola “Svijet” iz Zagreba započela je Erasmus+ projekt pod nazivom “Traces of our ancestors – European regions in the course of time”. Projekt je nastao na idejama međusobnog upoznavanja i ispreplitanja povijesti i sadašnjosti škola partnera.

Erasmus+ mobilnost u Sjevernoj Makedoniji

Učenici i učiteljice Osnovne škole Ante Curać Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli odradili su drugu mobilnost u sklopu Erasmus+ projekta “Our Culture – Our Future”. Mobilnost je održana u Sjevernoj Makedoniji. Domaćini su se potrudili da ova mobilnost proširi vidike učenicima i učiteljicama te razvije prijateljske i kolegijalne odnose među projektnim partnerima.

Učiteljice Osnovne škole Nikole Hribara na stručnom usavršavanju

U sklopu trajanja Erasmus+ projekta “Teaching for the Future” u kojem se učitelji usavršavaju u raznim suvremenim metodama i tehnikama poučavanja kako bi povećali kvalitetu učenja i poučavanja, tijekom veljače 2022. godine dvije učiteljice iz škole su sudjelovale na međunarodnim tečajevima u Dublinu, Irska.

“Znanje je u modi!” – primjer iz prakse

Cilj projekta bio je obavljanje ljetne stručne prakse učenika drugih i trećih razreda, smjer hotelijersko-turistički tehničar, na odgovarajućim radnim mjestima za njihovo odabrano zanimanje kako bi stekli nove vještine u radu na hotelskoj recepciji i turističkoj agenciji.

Stručno usavršavanje učiteljica iz Osnovne škole Nikole Hribara

U ljeto 2021. započelo je provođenje stručnog usavršavanja učiteljica Osnovne škole Nikole Hribara u sklopu Erasmus+ projekta “Teaching for the future”. Projekt je vrijedan 13.607,00 eura i u potpunosti je financiran u sklopu Erasmus+ programa sredstvima iz Europske unije preko Agencije za mobilnost i programe EU-a.

Međunarodni uspjeh učenice Ekonomske škole Požega

Učenica 2. h razreda Ekonomske škole Požega, Gabriella Kopić i učenik Gimnazije Clara Schumann u njemačkome gradu Dülkenu, Julian Schündeln, zajedno su sudjelovali na međunarodnom natjecanju “Begegnung mit Osteuropa” na kojem su nagrađeni pobjedničkom nagradom (Landessiegerpreis).

Sat hrvatskoga jezika u Institutu

Tijekom Mjeseca hrvatskoga jezika i kao dio aktivnosti novog Erasmus+ projekta “TITLE”, učenici Osnovne škole Fran Koncelak Drnje sudjelovali su na kratkom i edukativnom predavanju “Kako nastaje rječnik?”. Online predavanje održala je zaposlenica Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje Maja Matijević.