EU projekti
Prva mobilnost Erasmus+ projekta “Our culture – our future”

Učenici Osnovne škole Ante Curać Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli odradili su prvu mobilnost Erasmus+ projekta “Naša kultura – naša budućnost” odlaskom u Targu Jiu u Rumunjsku. Upoznali su lokalnu kulturu, običaje, folklor, nošnju te specijalitete. Puni dojmova pričaju ostalim učenicima o vlastitom iskustvu.

Gimnazija Franje Petrića – ASOC pilot projekt

Gimnazija Franje Petrića odazvala se javnom pozivu Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije za sudjelovanje u pilot projektu “U školi otvorene kohezije – At the school on Open Cohesion, ASOC.” Cilj provođenja projekta je poticanje kulture aktivnog građanstva kod učenika i osvješćivanje učenika o mogućnostima kohezijske politike i EU fondova. Poseban je naglasak na podizanje svijesti o važnosti ravnomjernog razvoja svih regija Europske unije te utjecaj kohezijske politike na svakodnevni život građana.

Stručna praksa učenika u Irskoj

U sklopu Erasmus+ projekta mobilnosti Skills4Tomorrow, 16 učenika Ekonomsko-birotehničke škole u zanimanjima upravni referent i poslovni tajnik provelo je dva tjedna u Irskoj na stručnoj praksi .

Fakultativna iz BAIke

Uskoro se bliži kraj projekta Fakultativna nastava iz BAIke čija je svrha poboljšati stjecanje znanja i vještina učenika. Modernizacijom fakultativne nastave povećavaju se općeobrazovne vrijednosti, znanja, vještina i temeljne kompetencije učenika potrebnih za uspješan život i učenje u suvremenom društvu.