Europa
Nacionalni parkovi Europe (prvi dio)

Prirodni okoliš diljem Europe čovjek je svojim djelatnostima uvelike promijenio, pa su europski zaštitari suočeni s problemima koji se razlikuju od problema njihovih kolega na drugim kontinentima. Stoljećima su poljoprivrednici mijenjali izgled Europe. Prvobitne šume koje su s prestankom ledenog doba, prije nekih 10.000 godina, obrasle središnju i sjeverozapadnu Europu, danas praktički ne postoje, a malo je preostalo i od ostalog prirodnog pokrova.

9. svibnja – Dan Europe

Dana 9. svibnja u svim sadašnjim i budućim članicama Europske unije, obilježava se Dan Europe koji simbolizira zajedništvo i snagu europske zajednice država i ljudi. Dan Europe obilježava se od 1985. godine kada se na Milanskom summitu u znak sjećanja na Schumanovu deklaraciju proglasili 9. svibnja Danom Europe.

“Radio za Europu” učenika Gimnazije Bernardina Frankopana iz Ogulina

Pred sam kraj ove školske godine učenici Gimnazije Bernardina Frankopana Ogulin dovršili su još jedan u nizu projekata ostvarenih u sklopu suradnje s Goethe Institutom iz Zagreba. Ovaj timski uradak nosi naslov „Radio za Europu“, a priča njegovog nastanka krenula je iz Zagreba gdje je dvoje učenika naše Škole, Iva Vuković iz III.b i Sebastian Gašparović iz III.d razreda, 16. i 17. travnja 2013. sudjelovalo na opsežnoj radionici Goethe Instituta pod nazivom „Radio za Europu“.

Održan European Comenius Cleaning Week

U sklopu Comenius projekta “European Resource Seekers”, učenici Zagrebačke umjetničke gimnazije pod vodstvom nastavnika Danijela Mateškovića i koordinatorice projekta Vande Koludrović, sudjelovali su u “Tjednu čišćenja” koji se odvijao od 11. do 15. ožujka 2013. godine.

Nacionalni parkovi Europe (prvi dio)

26. rujna – Europski dan jezika 2009.

Dana 26. rujna 2009. godine, na Cvjetnom trgu u Zagrebu obilježit će se Europski dan jezika, manifestacija koja se svake godine održava diljem kontinenta, a svrha joj je podsjećanje na europsku jezičnu raznolikost i potrebu njezinog očuvanja.