Europski tjedan programiranja
Obilježavanje EU tjedna kodiranja

Učiteljice razredne nastave Osnovne škole “Antun i Stjepan Radić” iz Gunje u suradnji s knjižničarkom priključili se obilježavanju EU tjedna kodiranja i uz mnogo pažnje i truda djecu proveli kroz razne uzbudljive teme. EU tjedan kodiranja je manifestacije koja ima za cilj širenje digitalne pismenosti na kreativan i inspirativan način.

Preko eTwinning projekta do potvrde izvrsnosti u programiranju

Obrtnička i tehnička škola pokrenula je eTwining projekt s ciljem prikupljanja što većeg broja škola i mentora koji će sudjelovati u izazovu “Code Week 4 All”. Cilj ovog projekta bilo je povezati svoje aktivnosti s drugim aktivnostima koje organiziraju druge škole, mentori i učenici.

Europski tjedan programiranja u Osnovnoj školi Hugo Badalić

Učenici Osnovne škole Hugo Badalić iz Slavonskog Broda su različitim aktivnostima i ove godine obilježili Europski tjedan programiranja. Društvena inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost. Učenje programiranja pomaže učenicima da shvate svijet oko sebe koji se brzo mijenja, prošire svoje razumijevanje o tome kako funkcionira tehnologija i da razviju vještine i sposobnosti kako bi istraživali nove ideje i bili inovativni.