Europski tjedan programiranja
Preko eTwinning projekta do potvrde izvrsnosti u programiranju

Obrtnička i tehnička škola pokrenula je eTwining projekt s ciljem prikupljanja što većeg broja škola i mentora koji će sudjelovati u izazovu “Code Week 4 All”. Cilj ovog projekta bilo je povezati svoje aktivnosti s drugim aktivnostima koje organiziraju druge škole, mentori i učenici.

Europski tjedan programiranja u Osnovnoj školi Hugo Badalić

Učenici Osnovne škole Hugo Badalić iz Slavonskog Broda su različitim aktivnostima i ove godine obilježili Europski tjedan programiranja. Društvena inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost. Učenje programiranja pomaže učenicima da shvate svijet oko sebe koji se brzo mijenja, prošire svoje razumijevanje o tome kako funkcionira tehnologija i da razviju vještine i sposobnosti kako bi istraživali nove ideje i bili inovativni.

Brojnim programerskim aktivnostima obilježili Europski tjedan programiranja2019

Europski tjedan programiranja u Gimnaziji Vukovar

Nizom radionica i predavanja vukovarski gimnazijalci obilježili Europski tjedan programiranja. Europski tjedan programiranja ili skraćeno #codeEU pokrenuli su 2013. mladi savjetnici za Digitalnu agendu Europske komisije, a inicijativa i dalje raste. Naime, prošle je godine više od pola milijuna ljudi sudjelovalo na gotovo 8000 događanja povezanih s programiranjem u 46 zemalja u Europi i šire. S obzirom da su i škole mogle organizirati događanja povezana s programiranjem u okviru izazova CodeWeek4All, učenici Gimnazije Vukovar odlučili su sudjelovati u novom izazovu. Učenjem programiranja djeca postaju mislioci, kreatori i inovatori koji svoje ideje i radove oživljavaju i realiziraju.