fizika
Mala škola optičkih instrumenata

Učenici osmih razreda iz pet osnovnih škola (OŠ “Matija Gubec”, Čeminac, OŠ Bilje, Bilje, OŠ F. Krežma, OŠ Vijenac, i OŠ “Retfala” iz Osijeka) i četvrtih razreda Gimnazije A. G. Matoša, Đakovo, zajedno s nastavnicama fizike sudjelovali su u međuškolskom projektu u okviru kojeg su izradili e-priručnik “Mala škola optičkih instrumenata”.

Fizikalno drvce

Učenici 3. razreda Gimnazije A. G. Matoša u Đakovo unijeli su ljepote Božića u učionicu fizike.

Od sličice do pričice

Kao i svi profesori, tako je i profesorica fizike iz Gimnazije A. G. Matoša, Đakovo razmišljala o učenicima i na ljetovanju. Snimila je par fotografija i osmislila projekt “Od sličice do pričice”. Cilj projekta bio je razvoj prirodoznanstvene pismenosti i razvijanje suradničkih vještina.

Istraživanje na školskoj razini

U Gimnaziji A. G. Matoša Đakovo i Isusovačkoj klasičnoj gimnaziji s pravom javnosti u Osijeku, profesorice fizike provele su anketu među maturantima prirodoslovno-matematičke i opće gimnazije.

Aktivnosti iz fizike za 1. razred srednje škole – scenarij poučavanja Ah, ta privlačnost

Istraživački rad

Na uvodnom satu fizike, učenici 7. razreda OŠ Ivana Lovrića u Sinju, saznali su što je fizika i čime se fizičari bave.

Četiri aktivnosti iz fizike za 8. razred

Kako ćemo povećalom zapaliti papir? Odgovor na ovo pitanje donosimo vam u scenariju poučavanja za 8. razred iz fizike, namijenjen nastavnicima čija je napredna razina izvedbene složenosti uporabe IKT-a. Scenarij poučavanja Kako ćemo povećalom zapaliti papir? pokusima omogućava ponavljanje teme o lomu svjetlosti i sabirnoj leći i učenicima na zabavan način nudi dodatne aktivnosti u usvajanju znanja.

Vani zima, a meni je vruće – aktivnosti iz fizike za 7. razred

Održavanje online nastave još je uvijek u punom tijeku, virtualne su učionice zamijenile stvarne i trebate dodatan online sadržaj? Donosimo vam scenarij poučavanja Vani zima, a meni je vruće, čije će aktivnosti približiti učenicima 7. razreda iz fizike pojmove o unutarnjoj energiji i toplinskoj ravnoteži. Osim navedenih pojmova obrađena je i tema o povećanju unutarnje energije obavljanjem rada nad tijelom te pojmovi toplina i temperatura.