gimnazija
Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama

U sklopu obilježavanja Nacionalnoga dana borbe protiv nasilja nad ženama učenici 4. razreda Gimnazije Karlovac sudjelovali su u dvosatnoj radionici koju su vodile prof. Glorija Mavrinac iz Gimnazije Andrije Mohorovičića u Rijeci i Maja Sokač iz Gimnazije Karlovac.

Digitalni alati u nastavi Hrvatskoga jezika u I. gimnaziji u Splitu

Učenici prvih, drugih i trećih razreda I. gimnazije u Splitu sudjelovali su u školskoj godini 2020./21. u zanimljivome projektu “Digitalna lektira” koji je za njih osmislila profesorica Hrvatskoga jezika Suzana Čajić. Cilj projekta bio je upoznavanje učenika s digitalnim alatima i razvijanje njihovih računalnih kompetencija.

Webinar: Dan sigurnijeg interneta 2020.

Zagrebačka Industrijska strojarska škola, u suradnji s Gimnazijom Vukovar, u utorak 11. veljače 2020. godine od 8:50 do 9:35 održat će webinar povodom obilježavanja međunarodnog Dana sigurnijeg interneta. Webinar je namijenjen učenicima srednjih škola koji se u webinaru uključuju u kvizove i kolaboraciju koristeći svoje pametne telefone, tablete ili računala dok se nastavnici (i ostali djelatnici) prijavljuju putem poveznice u sustavu EMA https://ema.e-skole.hr/edukacija/polaznici/9887 i webinar projiciraju na platno u učionici.

Webinar: Dan sigurnijeg interneta 2020.

Interdisciplinarnost u nastavi biologije u 2. razredu gimnazije po programu Škola za život – primjeri iz prakse

Biologija je znanost koja je kroz povijest uvijek nudila određena rješenja za brojne probleme čovječanstva. Krenuvši od proučavanja evolucije i razotkrivanja karika koje nedostaju i pomažu nam da bolje razumijemo razvoj života na Zemlji pa sve do otkrića brojnih cjepiva i antbiotika koji su drastično smanjili ili u potpunosti iskorijenili brojne bolesti koje su kroz povijest odnijele mnoge ljudske živote.

Webinar: Dan sigurnijeg interneta 2020.

Noć knjige u SŠ “Braća Radić”

U Noći knjige gimnazijalci Srednje škole Braća Radić obilježili su 400-tu obljetnicu smrti Williama Shakespearea. Završnom događanju 22. 4. u 20:00 sati prethodilo je niz aktivnosti u školi: prezentacije o velikanu svjetske književnosti i njegovim bezvremenskim djelima, čitanja u originalu i prijevodu, izrada plakata.

“Radio za Europu” učenika Gimnazije Bernardina Frankopana iz Ogulina

Pred sam kraj ove školske godine učenici Gimnazije Bernardina Frankopana Ogulin dovršili su još jedan u nizu projekata ostvarenih u sklopu suradnje s Goethe Institutom iz Zagreba. Ovaj timski uradak nosi naslov „Radio za Europu“, a priča njegovog nastanka krenula je iz Zagreba gdje je dvoje učenika naše Škole, Iva Vuković iz III.b i Sebastian Gašparović iz III.d razreda, 16. i 17. travnja 2013. sudjelovalo na opsežnoj radionici Goethe Instituta pod nazivom „Radio za Europu“.