holokaust
Realizacija terenske nastave u Spomen-području Jasenovac

Ukidanjem epidemioloških mjera koje su vezane uz obrazovni proces i izvanučioničku nastavu, Ministarstvo znanosti i obrazovanja ponovno poziva zainteresirane škole na realizaciju terenske nastave u Spomen-području Jasenovac kako bi učenici osmih razreda osnovne škole te učenici srednjih škola, uz stručnu pripremu i stručno vođenje, mogli unaprijediti znanje o holokaustu te spoznati razmjere i posljedice počinjenih zločina protiv čovječnosti.

Anna Frank

U prvim godinama Drugog svjetskog rata (1939.-1945.) vojska nacističke Njemačke zauzela je najveći dio Europe. U svim su tim zemljama, ubrzo poslije okupacije, uslijedili progoni pojedinaca i skupina mrskih nacistima.

27. siječnja – Dan sjećanja na holokaust

Dan sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti međunarodni je dan sjećanja kojim se želi podsjetiti na sve žrtve nacističkih režima tijekom Drugog svjetskog rata.

Holokaust, Šoa, Kristalna noć

I ove su godine učenici Osnovne škole “Dr. Stjepan Ilijašević” Oriovac nizom aktivnosti obilježili sjećanje na djecu koja su stradala u holokaustu. Dugogodišnja je to suradnja i doprinos oriovačkih učenika rasvjetljavanju povijesnih događaja u sklopu međunarodnog projekta “Šafran”.