komunikacijske vještine
Ciklus radionica komunikacijskih vještina (No bullying)

U tijeku su prijave za ciklus radionica komunikacijskih vještina za učenike koji trpe vršnjačko nasilje te sve ostale učenike koji žele naučiti bolje se zalagati za sebe i razvijati samopouzdanje. S početkom 7. studenog 2020. godine psiholozi TESE će održati ciklusi radionica za učenike viših razreda osnovne škole te za učenike srednjih škola. Prijave za nove grupe su u tijeku.

Comenius projekt “Geometry in everyday life”

31. srpnja 2014. završava dvogodišnji međunarodni Comenius projekt 'Geometry in Everyday Life' u kojem su uz XV. gimnaziju iz Zagreba sudjelovale i sljedeće škole: Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Latvia; Liceul Mihai Viteazul, Rumunjska; Lycée Polyvalent de Cluses, Francuska; Vasilijaus Kačialovo gimnazija, Litva; Staatliche Realschule Aichach Wittelsbacher-Realschule, Njemačka; Vtoro sredno obshtoobrazovatelno uchilishte “Profesor Nikola Marinov”, Bugarska; Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych, Poljska te Maristes Champagnat, Španjolska.