kreativnost
Knjižica breljanskih toponima

Pod vodstvom učiteljica Hrvatskoga jezika Gorane Babić i Vanje Sokol učenici Osnovne škole dr. Franje Tuđmana Brela su istraživali breljanske toponime te su ih istraživačkim radom pobliže upoznali. Neki od tih toponima već polako padaju u zaborav, jer se odnose na napuštene dijelove mjesta. Projekt se provodio tijekom drugog polugodišta. U njemu su sudjelovali učenici 6., 7. i 8. razreda.

Novi RITHA diplomanti sa zadarskog područja

U nedjelju, 22. travnja 2022. godine, u Varaždinu, na 2. međunarodnoj tematskoj konferenciji “Razvoj talenata”, Nini Glavan iz Osnovne škole Šime Budinića Zadar, Ivi Maras iz Osnovne škole “Petar Zoranić” Nin, Marinu Vasiljevskom iz Osnovne škole Sveti Filip i Jakov i Elviri Vučković iz Osnovne škole Privlaka uručene su diplome RITHA Practitioner Croatia za 2021. godinu.

Kad si sretan

Međunarodni dan sreće obilježava se svake godine 20. ožujka odlukom Opće skupštine Ujedinjenih naroda od 2012. godine. Taj dan obilježili su učenici  četvrtih, petih, šestih, sedmih i osmih razreda Osnovne škole “Dr. Stjepan Ilijašević” Oriovac i Područne škole “Slavonski Kobaš”.

Digitalna prilagodba likovno-edukativnih radionica

Akademska slikarica Nina Bešlić predstavlja program Digitalna prilagodba likovno-edukativnih radionica Kreativnog ateljea te najavljuje online radionice koje kreću 10. ožujka. Radionice su prilagođene početnicima od 15 godina pa nadalje.

Kreativni pristup obradi lektire

Učenici drugog razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova, lektiru obrađuju na kreativan i djeci zanimljiv način. Lektirno djelo Djevojčica sa šibicama učenike je potakla na humanitarnu akciju darivanja slikovnica Onkološkom odjelu dječje bolnice u Zagrebu.