kreativnost
Kreativni pristup obradi lektire

Učenici drugog razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova, lektiru obrađuju na kreativan i djeci zanimljiv način. Lektirno djelo Djevojčica sa šibicama učenike je potakla na humanitarnu akciju darivanja slikovnica Onkološkom odjelu dječje bolnice u Zagrebu.

Predstavljanje portala i online baze “Vrti svoj film”

U četvrtak, 11. studenog, u 11 sati, u prostoru kreacije Urania bit će predstavljen “Vrti svoj film”, portal i online baza filmskih naslova za djecu i mlade popraćenih metodičkim pripremama i prijedlozima aktivnosti za nastavu i samostalni razvoj filmske pismenosti.

Prijave za DIGI radionice proširene stvarnosti

Platforma Doma mladih i L3D studio pozivaju sve mlade do 25 godina da se prijave na sudjelovanje u besplatnim online radionicama naziva: ‘Proširena stvarnost – izradi svoju vlastitu multimedijalnu igru’. Prijave se zaprimaju do popunjenja slobodnih mjesta!

Povezanost likovne kulture i ekologije

Problem otpada i održivog razvoja provlači se u kurikulumima različitih predmeta, pa tako i likovne kulture. Nastoji se podići svijest mladih o važnosti reciklaže u vremenu klimatskih promjena u životnoj sredini, potiče se učenike na razmišljanje o otpadu i načinu postupanja otpadom.

Dječje radionice u Kloviću

Tijekom rujna i listopada 2021. Hrvatsko društvo likovnih umjetnika Rijeka organizira edukativne likovne radionice u galeriji Juraj Klović. Programi su besplatni, a namijenjeni su djeci osnovnoškolskog uzrasta. Broj polaznika je ograničen.

Razredni projekt “Nonini recepti”

Učenici 8. razreda Osnovne škole Mate Balote, Buje sudjelovali su u malom projektu kojeg su nazvali “Nonini recepti”. Tako je nastala zbirka kulinarskih recepata koje su učenici prikupljali usmenom predajom svojih baka, teta i ostalih članova obitelji.

Judita kao simbol moderne žene koja se bori za svoja prava

U svrhu istraživanja učeničke recepcije kanonskog djela “Judite” Marka Marulića, učenicima osmih razreda Osnovne škole Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku dodijeljen je istraživački zadatak u kojem su, čitajući djelo, pokušali razumjeti svrhovitost Judite kao snažne žene koja je spasila svoj narod te je pokušali aktualizirati.