kreativnost
Dječje radionice u Kloviću

Tijekom rujna i listopada 2021. Hrvatsko društvo likovnih umjetnika Rijeka organizira edukativne likovne radionice u galeriji Juraj Klović. Programi su besplatni, a namijenjeni su djeci osnovnoškolskog uzrasta. Broj polaznika je ograničen.

Razredni projekt “Nonini recepti”

Učenici 8. razreda Osnovne škole Mate Balote, Buje sudjelovali su u malom projektu kojeg su nazvali “Nonini recepti”. Tako je nastala zbirka kulinarskih recepata koje su učenici prikupljali usmenom predajom svojih baka, teta i ostalih članova obitelji.

Judita kao simbol moderne žene koja se bori za svoja prava

U svrhu istraživanja učeničke recepcije kanonskog djela “Judite” Marka Marulića, učenicima osmih razreda Osnovne škole Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku dodijeljen je istraživački zadatak u kojem su, čitajući djelo, pokušali razumjeti svrhovitost Judite kao snažne žene koja je spasila svoj narod te je pokušali aktualizirati.

Digitalno pripovijedanje

Digitalno pripovijedanje u svojoj osnovi je praksa korištenja digitalnih alata u svrhu pričanja priča. Za opisivanje ove prakse koriste se i drugi pojmovi kao što su digitalni dokumentarci, digitalni eseji, interaktivno pričanje priča itd. Svi se ti pojmovi vrte oko ideje ujedinjenja vještine pričanja priča i korištenja novih digitalnih alata za izradu tih priča.

Poezija i kreativnost

“Creativity with Poetry” je međunarodni eTwinning projekt kojem je cilj bio promovirati višejezičnost, poeziju, ali i umjetnost općenito.

Provedba projekta “DanBezVeze”

Osnovna škola “Antun i Stjepan Radić” iz Gunje po drugi puta se uključila u obilježavanje “DanaBezVeze”. Organizator aktivnosti bila je knjižničarka Anita Tufekčić u suradnji s učiteljicom 1. a razreda Mirjanom Franić Mehičić, učiteljicom 3. a razreda Jelenom Cvijović i učiteljicom 4. a razreda Jasminkom Hot.

Projekt “Njezino veličanstvo kopriva” u Osnovnoj školi “Ljudevit Gaj” Krapina

Kako je 2020. godina proglašena Godinom ljekovitog bilja i biljnog zdravstva, a 2021. Godinom čitanja, učenici 4. b razreda i učiteljica Marija Klasić u suradnji sa školskom knjižničarkom Suzanom Pracaić u Osnovnoj školi “Ljudevit Gaj” Krapina, osmislili su projekt pod nazivom “Njezino veličanstvo kopriva” i realizirali ga tijekom školske godine 2020./2021. Rezultati su izvrsni, ishodi ostvareni, a učenici osvijestili kako čitanje i kopriva (ljekovito bilje) utječu na zdravlje i svojim primjerom širili ekološku svijest zajednice.

Dječje radionice u Kloviću

Oživjele sličice

Papirnati izresci kao modeli, hrpa fotografija dječjih sličica i zvučni elementi pretvorili su se u jedan pravi mali animirani film. Sve je to moć stopanimacije.