kritičko mišljenje
Mudro čita(j)mo medijske sadržaje

Školska knjižnica Osnovne škole Vladimira Nazora iz Vinkovaca u svibnju je bila u znaku poticanja i razvijanja medijske pismenosti u okviru autorskog projekta “Mudro čita(j)mo medijske sadržaje” školskih knjižničarki Zrinke Jurić i Josipe Sudarević.

Upitnik o provedbi programa “Čitanje i pisanje za kritičko mišljenje”

U utorak, 3. ožujka 2018. godine, Forum za slobodu odgoja objavio je da ove godine obilježava 20 godina  provedbe programa „Čitanje i pisanje za kritičko mišljenje“ u Hrvatskoj i željeli bi dobiti uvid u to koji su učinci provedbe metoda i tehnika koje program promovira u učionici. Upitnik je namijenjen svima onima koji su u posljednjih 20 godina završili ovaj seminar.

Upitnik o provedbi programa “Čitanje i pisanje za kritičko mišljenje”

Pristup “Korak po korak”

Cilj ovog pristupa je da se roditelj osjeća kao primarni odgajatelj svojeg djeteta, te da aktivno sudjeluje u životu, radu i kreiranju programa  za svoje dijete. Projekt „Korak po korak“ započeo je još 1994. godine na inicijativu instituta Otvoreno društvo kojom se nastojalo pomoći u demokratizaciji obrazovnih sustava tranzicijskih zemalja uvođenjem metoda poučavanja usmjerenim na dijete i uključivanjem obitelji.