multimedija
Konferencija o multimediji u nastavi

Jednodnevna konferencija o multimediji u nastavi “Od 8 milimetara do 8 gigabita” održat će se 14. prosinca 2021. u dvorani KIC-a u Zagrebu, uz online prijenos. Organizatori konferencije su Bacači sjenki i GONG.

Što je telegra.ph?

U 19. st. Morse je prvi izumio telegrafiju kao tehniku za prijenos tekstovnih poruka na daljinu. Druga industrijska revolucija ubrzala je komunikaciju. Telegram je omogućio puno brži prijenos poruka u odnosu na dotadašnji fizički prijenos kuririma na konjima, a spasio mnoge u pomorstvu.

10. MOP Festival multimedije

Deseti MOP Festival multimedije održava se od 21. do 23. listopada 2021. u Varaždinu, a program će publici ponuditi predavanja, radionice, koncerte, izložbe te jedan glazbeno-filmski spektakl.

Računalno razmišljanje i programiranje

Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića iz Sinja se i ove godine priključila društvenoj inicijativi European Code Week 2020. čiji je cilj na zabavan i angažirajući način učenicima približiti programiranje i digitalnu pismenost. U školi su organizirane i održane brojne edukativne i kreativne radionice za učenike u informatičkim kabinetima.

Računalno razmišljanje i programiranje

Tjedan cjeloživotnog učenja – učenje u svijetu multimedije

Gimnazija Vukovar je aktivni sudionik nacionalne obrazovne kampanje – 13. Tjedan cjeloživotnog učenja. Svjesni činjenice da cjeloživotno učenje predstavlja vodeće načelo u razvoju obrazovanja, učenici i nastavnici Gimnazije Vukovar kontinuirano i aktivno sudjeluju u obilježavanju Tjedna cjeloživotnog učenja u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a koji se ove godine provodi od 30. rujna do 6. listopada 2019. godine.