natjecanja
Agencija predstavila aplikaciju za provedbu organizacije natjecanja i smotri

Ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje dr. sc. Dubravka Brezak Stamać, sa suradnicima, i prof. dr. sc. Vedran Mornar, s Fakulteta elektronike i računarstva, predstavili su 24. siječnja 2022. godine na Međunarodni dan obrazovanja, a uoči početka novog kruga natjecanja i smotri, jedinstvenu aplikaciju za provedbu organizacije natjecanja i smotri. Aplikaciju je izradio tim sa zagrebačkog Fakulteta elektronike i računarstva predvođen Vedranom Mornarom.

Obavijest o organizaciji i provedbi natjecanja i smotri

Natjecanja i smotre učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske u školskoj godini 2020./2021., sukladno izmijenjenom Vremeniku natjecanja i smotri u školskoj godini 2020./2021., uz suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja (KLASA: 602-01/20-01/00695, URBROJ: 533-05-21-0004 od 12. siječnja 2021. godine) trebaju se organizirati i provesti sukladno preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Republike Hrvatske koji se nalazi u nastavku obavijesti.

Vremenik natjecanja i smotri u školskoj godini 2020/2021.

Agencija za odgoj i obrazovanje objavljuje Vremenik za provedbu natjecanja i smotri učenika/ca osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj u školskoj godini 2020/2021. za koji je Ministarstvo znanosti i obrazovanja dalo suglasnost za provedbu. Provedbu natjecanja i smotri organizira i koordinira Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja i strukovnim društvima i udrugama.

Treći ponovljeni Javni poziv za članove prosudbenih povjerenstava Worldskills Croatia

Mathopia – matematičke subote OŠ Grabrik

Osnovna škola Grabrik iz Karlovca godinama potiče darovite učenike na raznim područjima da ostvare svoje potencijale kroz mnogo različitih aktivnosti. Jedan od oblika rada s njima su i subote na kojima se u manje formalnom okruženju obrađuju različite teme iz znanosti i kreativnosti. Tradiciji kreativnih i znanstveno-kreativnih subota prošle školske godine pridružile su se matematičke subote pod nazivom Mathopia. Četiri vrijedne učiteljice poklanjaju četiri svoje subote učenicima karlovačkih škola.  Subote su osmišljene kao druženje zaljubljenika u matematiku.