pokusi
Podbiokovska livada – istraživački laboratorij na otvorenom

Svi znamo da je voda sastavni dio žive i nežive prirode i da je zaštitni znak našeg planeta. Kako prekriva gotovo 70 % njegove površine na svim snimkama iz svemira naša Zemlja ima taj specifičan, svijetloplavi odsjaj. Voda je sastavni dio svih, pa tako i našeg organizma.

Kemija u 2.razredu

Učenici 2. a razreda OŠ “Retfala” u Osijeku povodom Znanstvenog dana pozvali su osmaše Dodatne nastave iz kemije u naš razred. Mladi su kemičari učenike upoznali s osnovnim pravilima sigurnog ponašanja prilikom izvođenja pokusa, osnovnim kemijskim priborom te razvijanju soposobnosti opažanja i zaključivanja.

Znanstveno podne

U zagrebačkoj Osnovnoj školi Jure Kaštelana u srijedu, 2. svibnja 2018. godine, organizirano je Znanstveno podne. Događanje je to u sklopu projekta Suradnja velikih i malih koji se u školi održava već šestu godinu s ciljem popularizacije prirodnih predmeta među učenicima razredne nastave.

Znanstveno prijepodne u Križevcima

U dvorištu Likovne galerije Križevci biološka i kemijska skupina Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci priredila ja u subotu 30. travnja 2016. godine znanstveno prijepodne.

Natjecanje: Ja znanstvenik

Ja znanstvenik natjecanje je u izvođenju pokusa namijenjeno djeci do 12 godina. Natjecanje se provodi online kroz 5 kola. Djeca izvode pokuse uz nazočnost i pomoć odrasle osobe. Kategorije su podijeljene na Junior za djecu do 8 godina starosti i Senior za djecu od 8 do 12 godina starosti. Natjecanje će se odvijati od 1. ožujka do 15. svibnja 2016. godine.