poljoprivreda
Učimo na OPG-u

Učenici Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova na otoku Korčuli posjetili su Poljoprivredno obiteljsko gospodarstvo “Moraš” i upoznali domaće životinje, poljoprivredno imanje i način života na gospodarstvu.

Medni dan

Školski medni dan za učenike prvog razreda održan je u ponedjeljak, 7. prosinca 2020. godine u Osnovnoj školi Stjepan Radić u sklopu Projekta Nacionalne staklenke za med koje podupire Ministarstvo poljoprivrede s ciljem veće prepoznatljivosti meda proizvedenog na hrvatskim pčelinjacima.

Erasmus+ AgroEurope – povezivanje Europe kroz poljoprivredu

Poljoprivredno šumarska škola Vinkovci tijekom ove školske godine sudjeluje u svom prvom Erasmus+ projektu pod nazivom AgroEurope i nakon dvije provedene mobilnosti polako projekt privodi kraju. AgroEurope projekt osmišljen je s ciljem prvenstveno stručnog usavršavanja učenika u poljoprivredi.

„Moš ča oš“

U četvrtak, 28.9.2017., učenici Srednje škole Braća Radić, Kaštel Štafilić-Nehaj, na trogirskoj rivi prezentirali su strukovna zanimanja u okviru projekta „Moš ča oš“.

Erasmus+ AgroEurope – povezivanje Europe kroz poljoprivredu

Učenici poljoprivrede u berbi maslina

Učenici poljoprivredne struke III. i IV. razreda SŠ Braća Radić, Kaštel Štafilić-Nehaj sa svojim profesorima Marijanom Bjeliš i Živkom Skračićem i ove godine su nastavili uspješnu dugogodišnju suradnju  s Institutom za jadranske kulture u Kaštel Starom berbom i preradom maslina.