popularizacija znanosti
Prijavite se na ovogodišnji Znanstveni piknik

Znanstveni piknik, najveće događanje koje spaja znanost, edukaciju i zabavu održat će se već desetu godinu zaredom, od petka 24. do subote 25. rujna 2021. godine, u parku dvorca Oršić u Gornjoj Stubici.

Popularizacija znanosti u strukovnim školama

Usprkos brojnim izazovima u Srednjoj strukovnoj školi bana Josipa Jelačića, Festival znanosti na temu “Kultura znanosti” nije izostao ni ove godine. Organizator događaja je Sveučilište u Splitu i Organizacijski odbor Festivala znanosti.

Online večer znanosti “SLAMnight””

Povodom završetka Erasmus+ projekta “SLAM” u Osnovnoj školi Fran Koncelak Drnje, članovi “SLAM” tima su za učenike organizirali u petak, 26. veljače 2021. godine, online večer “SLAMnight”. Ugostili su četiri predavača, a druženje je završilo Kahoot! kvizom o Nikoli Tesli.

Tjedan prirodoslovlja u Zdravstvenoj školi Split

Tjedan prirodoslovlja u Zdravstvenoj školi Split projekt je popularizacije znanosti čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu, ali i zainteresirati učenike da odaberu znanost kao svoj životni poziv. Cjelokupni program se sastoji od niza predavanja, radionica (pokusa) i izložbe učeničkih radova.