prijateljstvo
Kako postati dobar prijatelj?

Školsku godinu 2020./2021. učenici 2. a razreda Osnovne škole Milan Brozović Katav započeli su uključivanjem u projekt “Memento prijateljstva 7”. Projekt je dio eTwinning platforme sedmu godinu za redom, a voditelji projekta su učiteljice Sandra Vuk i Nevenka Dimač. Učenici 2. a razreda s učiteljicom Daliborkom Rotar drugu godinu sudjeluju u radionicama prijateljstva.

Ljetna dječja prijateljstva: uspomena za čitav život

Planirate li obiteljsko ljetovanje ili godišnji odmor? Uz klasične pripreme, prisjetite se vlastitih ljetnih praznika kada ste bili dijete. Sigurno ćete se sjetiti novih prijatelja i društava koje ste stekli u tim danima bezbrižnosti. Vaše je dijete sada već dovoljno veliko da i samo sklapa ljetna prijateljstva koja mogu i ne moraju potrajati, ali je njihova bit da ostanu u lijepom sjećanju, možda se nastave kroz život, a možda i završe u suzama i razočaranju.

4. kolovoza – Dan prijateljstva

Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

Osobni i socijalni razvoj u eTwinning projektu “Memento prijateljstva”

Policijska postaja Nova Gradiška i osmaši u projektu “Prijateljstvo, a ne nasilje”

Obzirom da je nasilje nad djetetom ozbiljan društveni problem, ali i jedan od najčešćih kršenja prava djeteta, dobro je da se u prevenciju uključe sve institucije u zajednici. U Policijskoj postaji Nova Gradiška osmišljen je projekt „Prijateljstvo, a ne nasilje“ koji ima za cilj prevenirati, ali i smanjiti nasilje nad vršnjacima, a namijenjen je učenicima osmih razreda. Nositelj projekta je kontakt policajac Bernardin Trnka.

Roditelj + tinejdžer = prijateljstvo

Odnos između roditelja i djeteta u doba adolescencije se obično može opisati kao rat generacija. Da to tako mora biti, misle mnogi roditelji, ali uz malo truda ratna zona može postati polje mira i prijateljstva. Naravno, ne postoji čarobni štapić kojim bismo zamahnuli i jednim pokretom riješili sve probleme u komunikaciji i odnosima s voljenim djetetom. Umjesto toga, čarobna formula je prilično duga i zahtjevna, ali kada se sprovede, daje izuzetne rezultate.