projektne aktivnosti
Projekt “Prirodica, naša ljekarica”

“Prirodica, naša ljekarica” naziv je projekta koji će do kraja tekuće školske godine u Osnovnoj školi Koprivnički Ivanec provoditi učenici i razrednice 3. i 6. a razreda, a predstavljen je javnosti i partnerima u utorak, 31. siječnja 2023. godine.

Erasmus projekt “Krea(k)tivnost suvremenog učenja”

Osnovna škola Jagode Truhelke iz Osijeka aplicirala je novi Erasmus+ projekt koji se odnosi na stručna usavršavanja(KA1), koji je započeo u srpnju 2022., a trajat će do kraja 2023. godine. Projekt nosi naziv “Krea(k)tivnost suvremenog učenja”, a cilj mu je dobivanje novih kompetencija aktivnog učenja na otvorenom, razvoj fine motorike i kreativnosti, jačanje mentalnog zdravlja i razvoj digitalnih kompetencija.

Projekti međupredmetne teme Održivi razvoj

Održivi razvoj promovira se različitim nacionalnim i globalnim kampanjama u koje je primjereno uklopiti projektni rad učenika u okviru istoimene međupredmetne teme. Tijekom rujna obilježava se, primjerice, Europski tjedan održivog razvoja povodom kojeg su se u Osnovnoj školi Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin provele dvije zanimljive projektne aktivnosti s učenicima svih sedmih i prvih razreda.

Projekt “Glagoljica priča priču”

Osnovna škola Mate Balote Buje provodi tijekom godine niz školskih projekata, jedan od njih je i “Glagoljica priča priču”. Projekt je nastao suradnjom učiteljica Nataše Bezić i Barbare Ćaleta Markežić te njihovih učenika, polaznika likovne radionice i glagoljične izvannastavne aktivnosti.

Odzvanja naš ČA

Učenici dviju splitskih osnovnih škola, Osnovne škole Split 3 i Osnovne škole Trstenik, iz trećeg i četvrtog razreda pod vodstvom učiteljica, koje su ujedno i autorice projekta, zdušno su prionuli poslu i realizirali sve postavljene zadatke.

“Šareni zagrljaj škole”

Osnovna škola “Mladost” Jakšić sudjelovala je u suradnji s Eko centrom Latinovac u projektu “Volonterska karavana” koji je uključivao veći broj aktivnosti. Jedna od aktivnosti bila je osmisliti akciju koja će koristiti i školi i lokalnoj zajednici.