projektni dan
Međupredmetne teme na projektnom danu (s naglaskom na prirodoslovlje)

Projektni dan “POZZ (poduzetno, održivo, zeleno) – odabrali Galovići”

Ovogodišnji projektni dan u OŠ Frana Galovića, koji je sastavni dio međunarodnog programa „Eko – škole“, 19. listopada,  imao je odličan uvod kao rezultat dvogodišnjeg školskog projekta „Inicijativa za čišće školsko dvorište“ – postavljanjem novih koševa za smeće u školskom dvorištu i šire. Učenici su istražili, dokumentirali i kartirali mjesta s najviše smeća izvan kanti te su upravo na tim mjestima one i postavljene. Pokazalo se da djeca mogu biti nositelji promjena u zajednici.

Međupredmetne teme na projektnom danu (s naglaskom na prirodoslovlje)

Kaštelanska Srednja škola Braća Radić Projektnim danom obilježila Dan grada Kaštela

U Srednjoj školi Braća Radić u petak, 2. ožujka 2018. godine, uoči Dana grada Kaštela, organiziran je Projektni dan nizom zanimljivih, edukativnih  i zabavnih sadržaja. U jedinoj se kaštelanskoj srednjoškolskoj ustanovi učenici obrazuju u programima veterine, poljoprivrede, prehrane i agroturizma (u matičnoj zgradi u Kaštel Štafiliću – Nehaju) i u programu opće i jezične gimnazije (u Kaštel Novom).