radio
Rad na radiju

''Halo, halo, ovdje Radio Zagreb!'', poznate su riječi spikerice Božene Begović kojima je 15. svibnja 1926. godine započelo emitiranje radio Zagreba, preteče današnjeg Hrvatskoga radija.

European School Radio: Our Safer Internet Day

Jedna od aktivnosti učenika 8. a razreda Osnovne škole Vladimira Nazora Pribislavec povodom Dana sigurnijeg interneta bilo je osmišljavanje i snimanje audio poruke na materinjem i engleskom jeziku s temom vezanom za sigurnost na internetu.

“Radio za Europu” učenika Gimnazije Bernardina Frankopana iz Ogulina

Pred sam kraj ove školske godine učenici Gimnazije Bernardina Frankopana Ogulin dovršili su još jedan u nizu projekata ostvarenih u sklopu suradnje s Goethe Institutom iz Zagreba. Ovaj timski uradak nosi naslov „Radio za Europu“, a priča njegovog nastanka krenula je iz Zagreba gdje je dvoje učenika naše Škole, Iva Vuković iz III.b i Sebastian Gašparović iz III.d razreda, 16. i 17. travnja 2013. sudjelovalo na opsežnoj radionici Goethe Instituta pod nazivom „Radio za Europu“.