slijepe osobe
Okrugli stol za knjižnične usluge za osobe s invaliditetom i osobe s posebnim potrebama

U organizaciji Komisije za knjižnične usluge za osobe s invaliditetom i osobe s posebnim potrebama Hrvatskoga knjižničarskog društva 23. rujna u dvorani Judita NSK u Zagrebu održat će se 18. okrugli stol za knjižnične usluge za osobe s invaliditetom i osobe s posebnim potrebama pod nazivom Gluhe, nagluhe i gluhoslijepe osobe – ravnopravni korisnici knjižničnih usluga.

Državno natjecanje u brzom i izražajnom čitanju brajice

Već 13. godinu za redom Hrvatska knjižnica za slijepe organizira Državno natjecanje u brzom i izražajnom čitanju brajice u svrhu poticanja pismenosti slijepih osoba i afirmacije brajice kao takve. Natječu se korisnici Knjižnice, odnosno sve osobe kojima je brajica osnovno pismo. Ovogodišnje natjecanje održalo se u subotu, 4. lipnja u 9 sati.

Psi vodiči slijepih i slabovidnih osoba

Postoje mnoge poslovice o ljudima i psima no zasigurno je najpoznatija ona koja kaže da je pas čovjekov najbolji prijatelj. Da je tome tako dokazuje i činjenica da su psi oduvijek bili uz čovjeka. Još od početka 19. stoljeća kada su se počeli uzgajati kao kućni ljubimci i životinje za pratnju čovjeka, gotovo svaki ponosni vlasnik psa bez razmišljanja će reći da mu je njegov četveronožni ljubimac najbolji prijatelj.

BLINDA – mobilna knjižnica za slijepe

Predstavljanje Erasmus+ projekta BLINDA – mobilna knjižnica za slijepe i druge osobe koje ne mogu koristiti standardni tisak održat će se 25. travnja 2022. u 12 sati u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, u okviru manifestacije Noć knjige.

Književni podcast Hrvatske knjižnice za slijepe

Književni podcast Hrvatske knjižnice za slijepe na kreativan način obrađuje teme koje se indirektno i direktno, u najširem smislu, tiču djelokruga same Knjižnice. Za slušanje podcasta nije potrebna pretplata, slobodan je i javno dostupan!

Projekt “Čarobni svijet bajki”

Program “Čarobni svijet bajki”, autorice Kristine Krepela, nastao je u svrhu popularizacije manje poznatih hrvatskih bajki koje bi se prije svega mogle ponuditi i biti stalno dostupne djeci s oštećenjima vida i slijepima, kao i djeci s teškoćama u razvoju.