spavanje
Možemo učiti dok spavamo

Doima se kako su svi oni koji su pokušavali naučiti novi jezik ili prestati pušiti slušajući snimke za vrijeme sna možda bili na pravom putu. Ispostavilo se kako je, pod pravim uvjetima, ljudski mozak sposoban za učenje novog vokabulara u snu.

San štiti pamćenje

Osobe koje redovito spavaju preporučenih sedam do osam sati svake noći imaju kvalitetnije pamćenje, sugerira istraživanje američkih znanstvenika.

Možemo učiti dok spavamo

Spavanje i snovi

Jedna trećina života provedena u spavanju čini se kao gubitak vremena, ali san nam je prijeko potreban za opstanak – za vrijeme sna zbivaju se brojne aktivnosti, prepune neobičnih i dramatičnih iznenađenja.

Zašto je tinejdžerima ujutro teško ustati iz kreveta?

Dragi roditelji, započele su nove školske obveze vaših učenika. Kako bi bili što uspješniji, pročitajte naš članak, naoružajte se argumentima i objasnite svom tinejdžeru zašto navečer mora ugasiti računalo. Dragi tinejdžeri, žao nam je, ali ovo činimo za vaše dobro.