STEM
Festival znanosti u Vukovaru

Grad Vukovar ponovno je postao epicentar znanja i vještina kao domaćin 21. izdanja Festivala znanosti. Gimnazija Vukovar, Muzej vučedolske kulture, Veleučilište Lavoslav Ružička u Vukovaru i Gradski muzej Vukovar udružili su snage kako bi zajedno promovirali znanost i obrazovanje u lokalnoj zajednici.

Festival znanosti u Vukovaru

Učitelji informatike na predstavljanju centra LORI

Učitelji informatike III. osnovne škole Varaždin, izvrsni savjetnik Tomislav Leček mag. inf. te Antonia Pantelić prisustvovali su 15. i 16. ožujka 2024. godine na predstavljanu centra LORI u Ludbregu koje se je održavao u novouređenim Newton sobama u Ludbregu.

Sudjelovanje na konferenciji kao nagrada za trud i uspješnost

Konferencija je održana u Crikvenici od 25. do 27. rujna 2023., a  prisustvovali su izvrsna savjetnica Jasminka Belščak, mag. inf. iz OŠ Petrijanec, savjetnik Tomislav Leček iz III. OŠ Varaždin te učitelji Tamara Pofuk iz OŠ „Gustav Krklec“ Maruševec i Dario Novosel iz OŠ Trnovec.

Festival znanosti u Vukovaru

Razvoj mreže STEM ambasadora: “S teme na STEM”

U sklopu projekta ‘Razvoj mreže STEM ambasadora’ snimljeno je 10 kratkih dokumentarno-igranih filmova ‘S teme na STEM’. Filmovi na zabavan način pojašnjavaju što je STEM te ga povezuju s aktualnim društvenim temama.

Pobjednici natječaja Europeana Competition 2023.

Jedanaest nastavnica i nastavnika iz Hrvatske su pobjednici natječaja Europeana Competition 2023., u sklopu 2023 STEM Discovery Campaign. Nastavnici su nagrađeni odlaskom na radionicu Europeana DS4CH  u Bruxelles koja se odražavala od 30. lipnja do 1. srpnja 2023. godine.

eTwinning projekt Robotics Tour

II. osnovna škola Čakovec u lipnju 2023. privodi kraju međunarodni eTwinning projekt Robotics Tour koji je pokrenut početkom školske godine 2022./2023. s školom iz Grčke.

Festival znanosti u Vukovaru

Zabavno ponavljanje sadržaja uz STEM radionice

Zahvaljujući projektu „Razvoj mreže ATEM ambasadora“ učenici četvrtih razreda I. OŠ Varaždin imali su mogućnost ponoviti naučene nastavne sadržaje uz STEM radionice te naučeno primijeniti u praksi.