susret
Književni susret – mamac za mlade čitatelje

“Obitelj je najtopliji pokrivač kada ti je najhladnije”, rekla je spisateljica Bojana Meandžija učenicima 7. c razreda Osnovne škole Jurja Dobrile na online književnom susretu i zamolila ih da tu rečenicu upamte zauvijek.

Projekt “Ein Koffer voller Märchen reist durch Europa”

Osnovna škola Janka Laskovara, Pregrada sudjeluje u Erasmus projektu “Ein Koffer voller Märchen reist durch Europa” od 1. rujna 2017. godine. Projekt obuhvaća osam zemalja Europe. Zemlja koordinator je Njemačka, a zemlje partneri su Poljska, Slovačka, Finska, Danska, Turska, Grčka i Hrvatska.

Projektni susret u Ilindenu u Makedoniji

U sklopu međunarodnog projekta “Most prijateljstva: Ilinden – Rešetari” Osnovna škola Goce Delčev iz Ilindena bila je domaćin učenicima i kolegama iz Osnovne škole Ante Starčevića iz Rešetara.

Susret s pjesnikom Ivicom Jembrihom Cobovičkim u OŠ “Ljudevit Gaj” Mihovljan

Dana 11. studenoga 2015. godine učenike od 1.do 8. razreda Osnovne škole „Ljudevit Gaj“ Mihovljan i Područne škole Novi Golubovec posjetio je pjesnik Ivica Jembrih Cobovički, rodom iz obližnjeg Gregurovca. Susret se održao pod geslom „Svetkujem rieč“. Učenici naše škole interpretirali su neke njegove pjesme i postavljali mu pitanja o zavičaju, djetinjstvu, prvoj ljubavi i slično.