Svjetski dan čitanja naglas
Industrijska strojarska škola obilježila Svjetski dan čitanja naglas

Svjetski dan čitanja naglas obilježava se 2. veljače. Premda je “Godina čitanja” u Hrvatskoj službeno završila, u Industrijskoj strojarskoj školi, Zagreb to se dogodilo samo na kalendaru, ali ne i u praksi. Na Svjetski dan čitanja učenici škole su ugostili učenike iz obližnje Osnovne škole Marina Držića te su im, ispred ulaza u školu kod Kućice za knjige, čitali ulomke iz djela Ivane Brlić Mažuranić i Astrid Lindgren.

Rovinjski osnovci glasno čitali na hrvatskom i engleskom jeziku

Obilježavajući Svjetski dan čitanja naglas koji se ove godine održao u srijedu, 3. veljače 2021. godine, učitelji Osnovne škole Jurja Dobrile iz Rovinja organizirali su učenicima pravi mali čitateljski maraton. Aktivnosti su organizirane na satovima Hrvatskog i Engleskog jezika razredne i predmetne nastave.