vještine
Taekwondo – borilačka vještina

Taekwondo je borilački sport nastao transformacijom starih korejskih vještina samoobrane. “Tae” u slobodnom prijevodu znači skočiti i zadati udarac nogom, “kwon” znači šaka, a “do” je umijeće, princip ili način.

“Skokom do znanja”… u Srednju školu Konjščina

Razvoj poduzetničkih vještina i razumijevanje proizvodnog procesa su izazovi s kojima se danas susreću mladi na svom putu ka tržištu rada. No kako razviti poduzetničke sposobnosti, a da to bude i zanimljivo i poučno? Pokazali su nam to vrlo zorno učenici Srednje škole Konjščina uz pomoć profesorice ekonomske grupe predmeta Marije Brkić.

15. srpnja – Svjetski dan vještina mladih

Kako bi podigli razinu svijesti o ulaganju u razvoj vještina mladih, Opća skupština Ujedinjenih naroda 2015. godine pokrenula je Svjetski dan vještina mladih koji se slavi 15. srpnja svake godine.

“Skokom do znanja”… u Srednju školu Konjščina

Europski indeks vještina 2018.

Europski centar za razvoj strukovnog obrazovanja (Cedefop) predstavio je Europski indeks vještina 2018. (eng. European Skills Index) koji po prvi puta omogućuje ciljano mjerenje učinkovitosti sustava vještina zemalja članica Europske unije (EU). S ukupno 60 bodova, Hrvatska je zauzela 12. mjesto u Europskom indeksu vještina u usporedbi s 28 zemalja EU.

Parkour – vještina svladavanja prepreka

Parkour je vještina koja nam omogućava da istražimo potencijal našeg tijela. Daje mogućnost prelaženja i fizičkih i mentalnih prepreka s kojima se susretnemo, bez obzira nalaze li se one u prirodnoj ili urbanoj okolini, u potrazi za kretnjama koje spajaju djelotvornost i kontrolu. Jedina potrebna oprema su obična majica, udobna trenirka i par udobnih tenisica.