vještine
SKILLS u Sloveniji

U razdoblju od 2. do 8. lipnja 2022. godine Osnovna šola F. S. Finžgarja Lesce u Sloveniji bila je domaćin pete mobilnosti u okviru Erasmus+ KA2 projekta školskog partnerstva “With the Skills of the Future for a Successful Job and Life”. Uz školu domaćina, sudjelovali su učenici i nastavnici Tehničke škole, Požega iz Hrvatske, Kanepi Gümnaasium iz Estonije (koordinator projekta), srednja škola „Istituto d’Istruzione Superiore Petrucci Ferraris Maresca“ iz Catanzara u Italiji,  te srednja škola „ Suleyman Demirel Anadolu Lisesi“ iz Istanbula u Turskoj.

“SKILLS” u Italiji

U razdoblju od 27. ožujka do 2. travnja 2022. godine Srednja škola “Istituto d’Istruzione Superiore Petrucci Ferraris Maresca” iz Catanzara u Italiji bila je domaćin četvrte mobilnosti u okviru Erasmus+ KA2 projekta školskog partnerstva “With the Skills of the Future for a Successful Job and Life”.

Industrijska strojarska škola na Danu karijera

U srijedu, 13. travnja 2022. godine, Osnovna škola “Zapruđe” organizirala je videokonferenciju Dan karijera na kojoj su učenici osnovnih škola, između ostalih škola, pratili predstavljanje obrazovnih programa i aktivnosti Industrijske strojarske škole.

Pokusi uz Dan voda

Izvođenjem pokusa kod učenika razvijaju se osjetila i sposobnosti za promatranje svijeta oko nas. Pokusima se povezuje teorija s praksom te razvija logičko zaključivanje. Nastava koja se temelji na istraživačkom učenju usmjerena je razvijanju vještina i sposobnosti.

Parkour – vještina svladavanja prepreka

Parkour je vještina koja nam omogućava da istražimo potencijal našeg tijela. Daje mogućnost prelaženja i fizičkih i mentalnih prepreka s kojima se susretnemo, bez obzira nalaze li se one u prirodnoj ili urbanoj okolini, u potrazi za kretnjama koje spajaju djelotvornost i kontrolu.

SKILLS u Hrvatskoj

Tehnička škola u Požegi bila je domaćin druge mobilnosti u Erasmus+ KA2 projektu “With the Skills of the Future for a Successful Job and Life” koja je održana od 9. do 15. studenog 2021. godine.