voda
Mali STEM-ovci istražuju

Učenici 4.a razreda osnovne škole Hugo Badalić iz Slavonskog Broda i ove su se godine pridružili kampanji aktivnostima s temom “Nije svaka voda H2O”.

Obrazovanje za klimu: Kako štednju vode pretvoriti u cjeloživotnu naviku?

Koalicija Obrazovanje za klimu u povodu Svjetskog dana voda pokrenula je izazov “How to make saving water a lifelong habit? (Kako štednju vode pretvoriti u cjeloživotnu naviku?)”. Kao član koalicije Obrazovanje za klimu učiteljica informatike Iva Naranđa iz II. osnovne škole Čakovec jedan je od organizatora ovog izazova, zajedno s nekoliko eTwinning partnera iz projekata “My Water Footprint” i “Climate Literate”.

22. ožujka – Svjetski dan voda

Svjetski dan voda obilježava se svake godine 22. ožujka. Opća skupština Ujedinjenih naroda je rezolucijom A/RES/47/193 od 22. veljače 1993. odlučila da se 22. ožujka svake godine obilježi kao Svjetski dan voda. s idejom da se na taj dan u čitavom svijetu posebno skrene pozornost na probleme vezane za vodu i vodne resurse.

Tajni život u kapljici vode i žličici tla

Učenici sedmih razreda OŠ Dore Pejačević iz Našica upoznali su tajni mikrosvijet vode i tla te spoznali važnost očuvanja okoliša za zdrav život. Primjenom istraživačke nastave, praktičnog rada i IKT-a  u nastavi, olakšali smo učenicima pristup nastavnim sadržajima, motivirali ih za aktivno učenje i  sudjelovanje u nastavi.

Tajni život u kapljici vode i žličici tla

Voda na Zemlji

Čak 71 % Zemljine površine, odnosno 365 milijuna kvadratnih kilometara, zauzima voda. Fizikalna i kemijska svojstva vode oblikuju lice Zemlje, određuju prirodu klime i omogućuju život kopnenim i vodenim organizmima. Upravo zbog toga što nas voda okružuje na svakom koraku, uzimamo je “zdravo za gotovo” i malo je onih koji uistinu shvaćaju njenu ulogu u opstanku sveukupnog života na našem planetu, pa tako i nas samih.