Volonteri
Druženje i učenje uz volontere

U Osnovnoj školi “Mladost” Jakšić obilježen je “Europski dan jezika” organizacijom projektnog dana u suradnji s Eko centrom Latinovac. Bili su uključeni svi učenici IV.-VIII. razreda. Radionice s učenicima ostvarili su volonteri Eko centra.

“Šareni zagrljaj škole”

Osnovna škola “Mladost” Jakšić sudjelovala je u suradnji s Eko centrom Latinovac u projektu “Volonterska karavana” koji je uključivao veći broj aktivnosti. Jedna od aktivnosti bila je osmisliti akciju koja će koristiti i školi i lokalnoj zajednici.

5. prosinca – Međunarodni dan volontera

Međunarodni dan volontera proglasila je opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Od tada svake se godine 5. prosinca obilježava Međunarodni dan dobrovoljnog rada za ekonomski i društveni napredak (eng. International Volunteer Day for Economic and Social Development), odnosno Međunarodni dan volontera. Cilj je sve aktivnosti volontera i njihov dobrovoljni rad učiniti vidljivim na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini.

5. prosinca – Međunarodni dan volontera

Volonteri-edukatori splitske Zdravstvene škole na Marjanu

Na Marjanu je 27. svibnja 2017. godine obilježen Dan zaštite prirode i Međunarodni dan biološke raznolikosti u organizaciji Javne ustanove za upravljanje Park-šumom Marjan. Događanja su započela u 9 sati na Prvoj vidilici poučnom šetnjom za djecu i roditelje do Dječjeg grada (pored zoološkog vrta).