žene
Projekt “Dođi da ti ispričam “- Žene u znanosti

Povodom međunarodnog STEM Week-a, u prostorijama  Edukativnog i informativnog  turističkog centra  mladih Stara Pekara u Osijeku, održana je interaktivna izložba “Dođi da ti ispričam – Žene u znanosti” koja se istovremeno provodila  u Osijeku i Sinju.

Interaktivna izložba na temu žena u znanosti

Povodom obilježavanja međunarodnog događanja STEM weeka 2022., od 28. ožujka do 1. travnja, na dvije lokacije u Hrvatskoj, u Sinju u Galeriji Sikirica i Osijeku, održat će se interaktivna izložba na temu žena u znanosti koje su dale značajan doprinos u znanosti i društvu.

Obiteljsko nasilje nad ženama i djecom

Nasilje nad ženama prisutno je kroz povijest uslijed nejednake raspodijele moći između muškaraca i žena. Žene i djevojčice diljem svijeta, bez obzira na nacionalnu, rasnu i vjersku pripadnost, kulturu, dob i status, izložene su raznim oblicima fizičkog, seksualnog, psihološkog i ekonomskog zlostavljanja.