prodaja@stozacibrid.com hr@hardtechnique.com vjeko.kovacicek@coolintunit.com info@tehnikhard.net mail@coolintunit.com webmaster@stozacibrid.com admin@hardtechnique.com tehnikhard.net web.stozacibrid.com www.coolintunit.com

Projekt “Kultura, turizam i strukovno obrazovanje”

Odlukom Ministarstva odobrena su sredstva iz Državnog proračuna Republike Hrvatske za projektne aktivnosti. Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš Prijavitelj projekta i Ekonomska i upravna škola, Split kao Partner u projektu ovim projektom obilježavaju i Europsku godinu vještina 2023.

Projekt naziva „Kultura, turizam i strukovno obrazovanje“ Ministarstvo turizma i sporta odabralo je na Javnom pozivu srednjim strukovnim i umjetničkim školama za promociju i jačanje kompetencija strukovnih i umjetničkih zanimanja za turizam u 2023.

Odlukom Ministarstva odobrena su sredstva iz Državnog proračuna Republike Hrvatske za projektne aktivnosti. Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš Prijavitelj projekta i Ekonomska i upravna škola, Split kao Partner u projektu ovim projektom obilježavaju i Europsku godinu vještina 2023.

Autorica projekta Martina Jerković, univ. spec. oec., sa suautoricom projekta Klaudijom Dimić, dipl. oec., provoditi će i analizirati različite svakodnevne aktivnosti sudjelujući u raspravama, primjenjujući aktivnosti učenika grupno i paru pri realizaciji projekta. Aktivnosti uključuju usvojena znanja i vještine s različitim obrazovnih područja, kao što je i sam turistički resor. Projekt će učenicima omogućiti jačanje postojećih vještina i znanja potrebnih za rad u suvremenom poslovnom okruženju, koje se koristi naprednim tehnologijama, digitalnim alatima i AI.

Projekt „Kultura, turizam i strukovno obrazovanje“ učenicima će također omogućiti i primjenu znanja i vještina u izradi praktičnog rada na projektu. Razviti će suradnju s lokalnim dionicima u zajednici pridruženim partnerima projekta: Osnovnom školom Kistanje, Gradom Drnišom, Turističkim zajednicama Split i Skradin, Nacionalnim parkom Krka, LAG More249.  Naši učenici će provoditi i organizaciju raznih događanja pri izradi hrvatske turističke kutije iznenađenja.

Današnje društvo se mijenja a tako i vještine potrebne u svakodnevnom životu. Sve to zahtijeva od mladih da budu analitični i otvoreni za promjene. Učenici će ovim projektom pokazati do sada stečene vještine. Kako biti neovisan, odgovoran, svjestan građanin. Svoje će znanje i vještine predstaviti u ovoj godini vještina, koja kalendarski traje do 8. svibnja 2024. godine.