Pametno i korisno
Što je najbolje jesti na plaži

Djeca na plaži uvijek imaju dobar apetit, ali roditeljima to stvara probleme jer ne znaju što bi im sve ponijeli, a da to nisu nezdrave grickalice ili sladoled. Mališani su na moru uvijek jako aktivni, pa ne čudi što ćete ih na svim plažama ugledati kako nakon kupanja sjede na ručniku i nešto grickaju.

Mediteranska prehrana – najzdravija prehrana

Mediteranski način prehrane istraživali su mnogi liječnici i nutricionisti, i sva su istraživanja pokazala da se mediteranskom prehranom postiže zdrav i dug život te da ona štiti od infarkta i drugih srčanožilnih bolesti i od raka, dakle od bolesti zbog kojih se u razvijenim zemljama najviše umire (75% uzroka smrti).

Ako tata i ti ne čitate, zašto ja moram?

Vaš je malac postao školarac i na red su počele stizati prve lektire. Iako se veselite povratku u djetinjstvo i ponovnom čitanju omiljenih Andersenovih bajki, njemu baš i nije do čitanja. Radije bi satima vježbao matematiku ili izrezivao kolaž nego prolistao bilo kakvu slikovnicu ili knjigu.

Kvalitetno provođenje slobodnog vremena

Većina učenika odbrojavala je zadnje nastavne dane radujući se praznicima, kako bi uživala u aktivnostima kojima se nisu mogla dovoljno posvetiti tijekom nastavne godine. No, ima i učenika koji se ne znaju zabaviti, koji već nakon nekoliko dana praznika doživljavaju dosadu i ne znaju što bi sa sobom. No, praznici se već „troše“ i što sada raditi, kako kvalitetno provoditi slobodno vrijeme?

Povezanost roditeljske pažnje i razvoja dječjeg mozga

Roditeljska ljubav i pažnja u ranom djetinjstvu utječu na volumen mozga djeteta, zaključak je studije objavljene još davne 2012. godine. Slikovno je dokazano kako trogodišnje dijete željno ljubavi ima manji mozak od onog djeteta koje je okruženog pažnjom i podrškom roditelja.

Kako poboljšati koncentraciju djeteta

Kada školarac provodi sate za radnim stolom, a ocjene su osrednje ili loše, u mnogim se obiteljima pale alarmi. Zašto rezultat izostaje? Kako đaku pomoći? Treba li ga dodatno disciplinirati i tjerati da uči više? “Ljubav prema knjizi, čitanju i učenju nešto je što se razvija od malih nogu. Postoji mnogo načina kako se to može postići.

Bijele rode možete pratiti i preko interneta

Bijela roda jedna je od najprepoznatljivijih ptica ne samo u Hrvatskoj nego i u cijeloj Europi. O njihovoj dobrobiti brigu vodi Javna ustanova Zeleni prsten Zagrebačke županije u kojoj je zabilježeno čak 275 gnijezda bijelih roda, a redovito ih možete pratiti i u prijenosu uživo putem interneta.

Toplinski udar

Ljeto sa sobom donosi velike vrućine, koje teško podnose ne samo kronični bolesnici i starije osobe, već predstavljaju velik napor i za organizam mladih, zdravih ljudi.

Kako izbjeći dehidraciju po ljetnim vrućinama

O vodi ovisi naše zdravlje, s obzirom da bez nje nema ni života! Ona čini dvije trećine ljudskog tijela i neophodna je za naše funkcioniranje, zdravlje i vitalnost.Liječnici ističu kako bismo morali popiti barem osam čaša vode svakog dana, a u ljetnim mjesecima, kada se više znojimo, potrebno je više pažnje posvetiti dostatnom unosu tekućine.