HKD
Središnja proslava devetog rođendana prve nacionalne kampanje „Čitaj mi“

U programu obilježavanja devetog rođendana prve nacionalne kampanje „Čitaj mi“ , uz roditelje i djecu sudjelovat će gradonačelnica, djelatnici gradskih ustanova, sportaši, glumci koji će kroz čitanje slikovnica istaknuti važnost čitanja djeci od najranije dobi. UNICEF će tom prilikom prisutnoj djeci darovati dječje knjige za akciju „Čitaj mi!“.

Rječnik hrvatskoga knjižničarskog nazivlja

Ovih je dana u nakladi Hrvatske sveučilišne naklade objavljen je Rječnik hrvatskoga knjižničarskog nazivlja. Riječ je o jednom od rezultata nastojanja Komisije za knjižničarsko nazivlje HKD-a.

Anketa o knjižničarskim kompetencijama

Pozivaju se zainteresirani na anketu Komisije za obrazovanje i stalno stručno usavršavanje Hrvatskoga knjižničarskog društva, a kojom se želi steći uvid u poslove na kojima hrvatski knjižničari rade te kako knjižničari procjenjuju svoje kompetencije za obavljanje tih poslova.

Središnja proslava devetog rođendana prve nacionalne kampanje „Čitaj mi“

16. međunarodni stručni skup knjižnica – Središte znanja i zabave Knjižnica – odraz inkluzivnog društva

16. međunarodni stručni skup knjižnica održat će se u Gradskoj knjižnici “Ivan Goran Kovačić” Karlovac u četvrtak, 28. listopada 2021. godine. Skup će se održati uz financijsku potporu Ministarstva kulture i medija RH. Možemo li ostvariti pristup svakom pojedincu? Utječemo li na kvalitetu života građana? Možemo li biti ključne institucije inkluzivnog društva?

Literarni natječaj Male vinkovačke jeseni

Hrvatskog knjižničarsko društvo na svojem je mrežnom sjedištu objavilo poziv na literarni natječaj pod nazivom “Male vinkovačke jeseni“ namijenjen učenicima viših razreda osnovnih škola i učenicima srednjih škola u Republici Hrvatskoj.