Humanitarna akcija
Darujmo knjigu za Banovinu

Udruga “Dobra knjiga” osmu godinu provodi inicijativu pod nazivom “Darujmo knjige”, u suradnji s lokalnim knjižnicama. Ove je godine cilj postizanje što kvalitetnijeg života i oporavka područja Banovine.

Valentinovo u znaku darivanja

U Osnovnoj školi Antun i Stjepan Radić Gunja u tijeku su pripreme za ovogodišnje Valentinovo. Učenici sudjeluju u raznim aktivnostima koje su im pripremile učiteljica i knjižničarka škole.

Veliko srce vukovarskih gimnazijalaca

Vukovarski gimnazijalci i hladne, zimske dane, znaju, žele i mogu, učiniti toplima i bajkovitima. Pokazali su to kroz višegodišnji humanitarni rad protkan dobrotom i nesebičnim darivanjem. Ovoga puta, donirali su informatičku opremu Udruzi za osobe s intelektualnim poteškoćama „Golubica Uzosio“ iz Vukovara i razveselili njihove štićenike.

Veliko srce vukovarskih gimnazijalaca

Donirane knjige za školu u Gunji

Prva gimnazija iz Zagreba uključila se u humanitarnu akciju prikupljanja knjiga za Osnovnu školu Antuna i Stjepana Radića u Gunji, koju su organizirale Knjižnice grada Zagreba. Akcija je trajala dva nastavna tjedna od 15. do 29. rujna 2014. godine. Odazvao se iznimno velik broj učenika iz jedanaest razreda te je sakupljeno 511 knjiga – lektirni naslovi za osnovnu školu, slikovnice, priručnici, rječnici, leksikoni i knjige iz dječje znanosti, koje smo donirali Knjižnici Travno kako bi se dalje distribuirale u Gunju.