Humanitarna akcija
Kreativni pristup obradi lektire

Učenici drugog razreda Osnovne škole Ante Curać – Pinjac iz Žrnova, lektiru obrađuju na kreativan i djeci zanimljiv način. Lektirno djelo Djevojčica sa šibicama učenike je potakla na humanitarnu akciju darivanja slikovnica Onkološkom odjelu dječje bolnice u Zagrebu.

Darujmo knjigu za Banovinu

Udruga “Dobra knjiga” osmu godinu provodi inicijativu pod nazivom “Darujmo knjige”, u suradnji s lokalnim knjižnicama. Ove je godine cilj postizanje što kvalitetnijeg života i oporavka područja Banovine.

Valentinovo u znaku darivanja

U Osnovnoj školi Antun i Stjepan Radić Gunja u tijeku su pripreme za ovogodišnje Valentinovo. Učenici sudjeluju u raznim aktivnostima koje su im pripremile učiteljica i knjižničarka škole.

Veliko srce vukovarskih gimnazijalaca

Vukovarski gimnazijalci i hladne, zimske dane, znaju, žele i mogu, učiniti toplima i bajkovitima. Pokazali su to kroz višegodišnji humanitarni rad protkan dobrotom i nesebičnim darivanjem. Ovoga puta, donirali su informatičku opremu Udruzi za osobe s intelektualnim poteškoćama „Golubica Uzosio“ iz Vukovara i razveselili njihove štićenike.