Industrijska strojarska škola
Učenici Industrijske strojarske škole brončani na “WorldSkills Croatia” smotri

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih od 10. do 12. svibnja 2022. godine na Zagrebačkome velesajmu organizirala je Državno natjecanje učenika strukovnih škola “WorldSkills Croatia 2022.”, najveći događaj u obrazovanju u Republici Hrvatskoj i najveće natjecanje u ovomu dijelu Europe u kojem su sudjelovali i učenici Industrijske strojarske škole, Zagreb.

Erasmus+ iskustvo u Zaragozi

Učenici i nastavnici Industrijske strojarske škole iz Zagreba boravili su od 27. ožujka do 16. travnja 2022. godine u gradu Zaragozi u Španjolskoj realizirajući tako trotjednu Erasmus+ mobilnost projekta “COmpetitive VET for learners and teachers III, COVET III” koji je Agencija za mobilnost i programe Europske unije odobrila školi.

3. državno natjecanje srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa

I ove godine učenici Industrijske strojarske škole Zagreb ostvarili su zapažene rezultate na 3. državnom natjecanju srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa te su se kao škola plasirali na 6. mjesto, a dvjema mentoricama, Ivi Bojčić i Ivani Šutalo Dujmenović, dodijeljena je i plaketa ”Prijatelj djece u prometu”.

Francusko Erasmus+ iskustvo u okviru projekata “COVET II” i “COVET III”

Industrijska strojarska škola, nakon stanke uslijed pandemije bolesti COVID-19, nastavlja aktivnosti na razvoju strukovnog obrazovanja i osposobljavanja učenika te razvoju profesionalnih vještina odgojno-obrazovnih djelatnika u području europske mobilnosti i suradnje u okviru Erasmus+ projekata “COVET II” i “COVET III”, “COmpetitive VET for learners and teachers II i III”.

Nagrada za sudjelovanje u kampanji “LikeYou2”

U kampanji “LikeYou2”, cilj je bio potaknuti što više građana na testiranje ili kontrolu dijabetesa tipa 2, a sudjelovati su mogle sve zagrebačke osnovne i srednje škole. Ova javnozdravstvena kampanja u Industrijskoj strojarskoj školi shvaćena je vrlo ozbiljno što je rezultiralo osvajanjem 50.000,00 kuna zbog najvećeg broja osoba koje su učenici potaknuli na testiranje.

Osposobljavanje učenika za pružanje prve pomoći

Zbog potrebe osposobljavanja što većeg broja učenika u pružanju prve pomoći i velikog interesa koji je pobudio ovaj vid zdravstvenog odgoja kod djece, njihovih roditelja i nastavnika, Gradsko društvo Crvenog križa Zagreb svake godine realizira program drugog stupnja obuke u domu Gradskog društva Crvenog križa i to u Villi Rustica u Novom Vinodolskom.

GigaDabrovi i DabroUčitelji

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2021. održano je od 8. do 12. studenoga šesti put za redom u mnogim osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske, a učenici Industrijske strojarske škole (ISŠ) iz Zagreba prihvatili su izazov po drugi put i tako postali dio Dabrovog tima zajedno s nastavnicima koji su prvi put sudjelovali u natjecanju DabroUčitelj.

“Zasadi stablo, ne budi panj!”

Udruga za zaštitu prirode i okoliša “Zasadi stablo, ne budi panj!” organizira u Republici Hrvatskoj kampanje sadnje stabala na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini.