klimatske promjene
eTwinning projekt “My Water Footprint”

II. osnovna škola Čakovec privodi kraju međunarodni eTwinning projekt “My Water Footprint” kojemu je glavni cilj upoznati učenike s vodnim otiskom i njegovim vrstama, nužnošću zaštite svjetskih vodnih resursa i skretanje pozornosti na klimatske promjene. Projekt “My Water Footprint” prepoznat je od Europske komisije i uz Ivu Naranđu još tri projektne partnerice iz drugih država pozvane su u grupu učitelja koja radi u koaliciji “Obrazovanje za klimu”.

Online radionica o klimatskim promjenama

U srijedu, 26. svibnja 2021. godine, u online formatu održat će se radionica “Akcijama za klimu do klimatskih heroja“. Cilj radionice je okupiti mlade, učenike, studente, obrazovne djelatnike, organizacije civilnoga društva i sve ostale koje zanimaju klimatske promjene i predstaviti otvorenu platformu za e-učenje o klimatskim promjenama.

Tjedan kolektivne sadnje stabala u Hrvatskoj 2021. godine

Učenici i nastavnici Industrijske strojarske škole sudjelovali su u nacionalnoj kampanji sadnje stabala pod nazivom “Tjedan kolektivne sadnje stabala u Hrvatskoj 2021. godine” sa sloganom “Zasadi stablo, ne budi panj” i na taj način pomogli u realizaciji strategija ublažavanja posljedica klimatskih promjena prema EU standardima.

“Climate Action Project 2020”

“Climate Action Project ” je projekt o klimatskim promjenama u koji se uključila i Gimnazija i strukovna škola Bernardina Frankopana. Cilj projekta je educirati učenike o klimatskim promjenama, prijetnji okolišu, osvijestiti ponašanje učenika i razmišljanje društva prema klimi i okolišu.

Dan planeta zemlje u Srednjoj školi Bana Josipa Jelačića u Zaprešiću obilježen u okviru projekta @visejezicnostussbjj

Rješavanje globalnih problema u stvarnom svijetu

Učenici drugog razreda Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića Sinj, zanimanja ekonomist sudjelovali su u međunarodnom projektu “Climate Action Project”. Projekt je trajao od 28. rujna do 8. studenog 2020. godine u sklopu nastavnog predmeta Društveno odgovorno poslovanje.