lažne vijesti
Vukovarski gimnazijalci sudjelovali na “IN EDU hackathonu medijske i informacijske pismenosti”

Centar za mir, nenasilje i ljudska prava-Osijek u subotu, 28. studenog 2020. godine, organizirao je “IN EDU hackathon medijske i informacijske pismenosti za učenike srednjih škola”. Hackathon se proveo u okviru IN EDU projekta pod nazivom “Inclusive communities through media literacy and critical thinking education” koji se financira koji se sredstvima Erasmus+ programa Europske Unije.

Medijska pismenost – Radionica Fake News

Današnja su djeca najviše izložena utjecaju medija i iz tog razloga, nužno je razvijati programe medijske edukacije i u školama i integrirati medijsko opismenjivanje u nastavne planove.