Loomen
CARNET priprema novi Loomen po mjeri korisnika

Iako su školski praznici sve bliže, a s njima i vrijeme odmora i manje aktivnosti na našem sustavu Loomen, u CARNET-u će se tada odvijati najveća nadogradnja našeg popularnog sustava još od njegova pokretanja.

Vježbamo Osnove informatike putem Loomen tečaja

Pripremajući učenike četverogodišnje strukovne škole i opće, jezične i klasične gimnazije za natjecanje iz Informatike/Računalstva, a za kategoriju Osnove informatike, autorice su uočile da učenici ovisno o svojim mogućnostima i sposobnostima problemskim zadatcima pristupaju na razne načine.

Webinar: Što je novo u novom Loomenu?

U petak, 17. rujna 2021. godine u 13 sati održat će se webinar na temu novog Loomena. Na ovom webinaru odgovorit će se na pitanja koji su razlozi arhiviranja starih tečajeva te postavljanja novog Loomena, ali i kako vratiti stare tečajeve koji su korisnicima potrebni.

Od jeseni novi Loomen

CARNET će za sljedeću školsku i akademsku godinu postaviti novu instancu sustava Loomen te arhivirati postojeću. Gotovo 400 000 korisnika dočekat će prazna instanca Loomena na kojoj će se odvijati isključivo nastava, a učitelji i nastavnici iz školskog i akademskog sustava moći će kreirati svoje tečajeve.