noć muzeja
Obilježavanje manifestacije Noć muzeja

Ovogodišnja Noć muzeja obilježava se i u Srednjoj strukovnoj školi Makarska izložbom pod nazivom “Autori lektira u likovnim djelima hrvatskih umjetnika” koju su u sklopu projektne nastave iz Hrvatskoga jezika pripremile učenice 3. L razreda (smjer hotelijersko-turistički komercijalist) Antea Bogdan, Petra Andrijašević, Valentina Popović, Andrea Radomiljac i Katarina Ravlić.

Noć muzeja 2022.

Brojni hrvatski muzeji i druge kulturne institucije uključili su se svojim programima u ovogodišnje izdanje manifestacije Noć muzeja, s prigodnom temom – Muzeji između stvarnog i digitalnog. Noć muzeja održava se u petak, 28. siječnja.

Noć muzeja u znaku virtualnih putovanja

Virtualna “Noć muzeja” u Chicagu

Povodom kulturne manifestacije Noć muzeja, vukovarski gimnazijalci proveli su nezaboravan sat u Chicagu s Davidom Estesom u Muzeju „Livingston County War Museum“. Prošlogodišnju Noć muzeja proveli su u muzejima Fossil Butte National Monument i Wyoming State Museum a budući da su virtualnim obilaskom muzejskih prostora uz stručno vodstvo stekli neprocjenjivo iskustvo, ove godine odlučili su se na virtualno putovanje u Chicago.

Noć muzeja u znaku virtualnih putovanja

Virtualna “Noć muzeja” u Gimnaziji Vukovar

Noć muzeja predstavlja kulturni događaj u kojem je glavna značajka muzejske i druge izložbene prostore otvoriti što većem broju posjetitelja. Učenici Gimnazije Vukovar tako su se ove godine odlučili za virtualni posjet muzejima i odabrali su dva muzeja u Sjedinjenim Američkim Državama (United States of America – USA).