online nastava
Snalaženje u online okruženju – usporedba malih otočkih i velikih gradskih škola

Učitelji diljem svijeta u protekloj godini bili su primorani prijeći na online nastavu. Neki su se snašli bolje a neki lošije. Učiteljice razredne nastave Anamarija Radovanović i Diana Kunjašić iz Osnovne škole Ante Curać-Pinjac iz Žrnova provele su istraživanje među učiteljima velikih gradskih škola i malih otočkih škola i u svom radu prikazale dobivene rezultate.

Inkluzivna nastava na daljinu i učenici s teškoćama

Covid pandemija je naučila sve o važnosti zajednice, brige i zajedništva. Kao društvo odgovorni smo za pružanje inkluzivnog okruženja za učenje i jednake mogućnosti za sve učenike. Pronalaženje učinkovite nastavne tehnike i metode koje unapređuje učenje na daljinu za učenike s teškoćama u učenju presudna je briga.

QR kodirana poruka kao čestitka

Tijekom nastave na daljinu neke su se aplikacije pokazale kao pogodan medij za vježbu kreativnosti (učitelja). Kako napraviti online čestitku koja će biti “humanizirana” QR kodom?

Hibridna nastava – kako postići učinkovito poučavanje

Pandemija, koja je posljednjih mjeseci promijenila naše ustaljene navike, modele ponašanja i življenja, prisilila nas je na usvajanje nekih novih rutina i modela nove realnosti. U svim tim promjenama i učenje i obrazovanje nije iznimka. Izvedba obrazovanja korjenito se promijenila, a „novo normalno“ postala je hibridna nastava i e-učenje.

Božićne aktivnosti u Srednjoj školi Vrbovec

U Srednjoj školi Vrbovec nastavnice engleskog jezika Jasna Dobrotić i Anica Fintić odlučile su obilježiti adventsko vrijeme nizom aktivnosti za učenike škole, a djelomično i za nastavnike. U aktivnostima su sudjelovali učenici 1. a, 1. b, 2. a i 2. b razreda (opća gimnazija), 1. f i 2. f razreda (smjer prodavač) te 2. e razreda (smjer kuhar).

Zimska filmska nastava online

Hrvatski filmski savez poziva starije osnovnoškolce, srednjoškolce i njihove nastavnice i nastavnike iz cijele hrvatske da se uključe u zimski ciklus online filmske nastave. Prijave traju do 10. siječnja, a program će se odvijati od 11. do 15. siječnja, u suradnji s produkcijskom kućom Factum.