praksa
„Nastavnici u poduzeća – praksa za nastavnike“

Advantage Austria – Austrijski ured za vanjsku trgovinu i Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, uz pomoć projektnih partnera – Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore, Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore, Švicarskoga veleposlanstva i Zaklade Znanje na djelu – organiziraju drugi ciklus prakse za nastavnike strukovnih škola koja će se odvijati u vrijeme proljetnih praznika od 19. do 22. travnja 2022.

Putevima profesionalnog identiteta i razvoja

U ovom tekstu pokušat će se definirati pojmovi promjene stava, percepcije, ponašanja, transformacija učenja, plan profesionalnog razvoja kao i niz drugih pojmova, a sve proizašlo iz pandemijskih obilježja nastave u proteklom vremenskom periodu.

I papir je drvo

S problemskom nastavom na nastavnom predmetu Oblikovanje susreli su se učenici profesorice Ankice Rebrović u Drvodjeljskoj školi Zagreb. Nastavna jedinica na kojoj je bila primijenjena – Historicizam.

Uskoro počinju prakse za nastavnike u sklopu inicijative „Nastavnici u poduzeća – praksa za nastavnike“

Advantage Austria – Austrijski ured za vanjsku trgovinu i Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, uz pomoć projektnih partnera – Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore, Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore, Švicarskoga veleposlanstva i Zaklade Znanje na djelu – organiziraju prvi ciklus prakse za oko 40 nastavnika strukovnih škola koja će se održati od 6. do 9. travnja 2021. godine.

Ekonomska škola Sisak – Erasmus praksa u Irskoj

Inozemni studenti na stručnoj praksi u hrvatskim školama

Studenti odgoja i obrazovanja, ali i drugih profila, na sveučilištima u Europskoj uniji imaju obvezu odraditi i praktični dio. To mogu obaviti u hrvatskim obrazovnim ustanovama. Trošak studentovog boravka plaća Europska unija u sklopu programa Erasmus+. Ovom suradnjom korist imaju svi sudionici – od studenta, preko učitelja i učenika do roditelja.